Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Carmina Burana a Svěcení jara v Brně

Carmina Burana a Svěcení jara v Brně

Velký posluchačský zážitek připravuje svým divákům soubor Janáčkovy opery. V koncertním provedení nastudoval před koncem letošní sezony dvě skladby, které patří k tomu nejlepšímu z 20. století - Orffovu Carminu Buranu a Stravinského Svěcení jara.

Peníze na kulturu

Peníze na kulturu

Ministerstvo kultury získá do letošního rozpočtu 420 milionů korun navíc, které by měly pomoci kultuře postižené pandemií. Rozhodla o tom vláda.

Anifilm

Anifilm

V Liberci startuje Mezinárodní festival animovaného filmu Anifilm. Nejvýznamnější akce svého druhu ve střední Evropě potrvá až do neděle. Festival slaví dvacet let od založení, na severu Čech se ale koná teprve podruhé.

Pražské Quadriennale

Pražské Quadriennale

Pořadatelé největšího mezinárodního festivalu v oblasti scénografie a performance designu - Pražského Quadriennale - dnes oficiálně vyhlásili 15. ročník.

Zucco v Komedii

Zucco v Komedii

Roberto Zucco – jediné jméno, které zazní během nové inscenace v pražském divadle Komedie. Hra reflektuje příběh skutečného italského sériového vraha.

Krátké zprávy z kultury

Krátké zprávy z kultury

Polská cena pro Šarlatána, vyhlášení Památky roku a Historického města roku a podpora kandidátky na starostku New Yorku od kapely The Strokes.

Výstavy v domovech pro seniory

Výstavy v domovech pro seniory

Výstavy o událostech i osobnostech naší historie v domovech pro seniory - Národní muzeum připravilo putovní expozice pro ty, kteří se do jeho pražských budov dostanou jen velmi obtížně.

Přehrát vše
Stopáž13 minut
Rok výroby 2021
 L ST AD HD