Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Rozvolňování v kultuře

Rozvolňování v kultuře

Dnes vláda schválila, že od 1. července může být na kulturních akcích maximálně dva tisíce lidí uvnitř a pět tisíc venku.

Premiéra v Braníku

Premiéra v Braníku

Novocirkusoví Losers Cirque Company zvou na akrobatickou show Konkurz do divadla Bravo v pražském Braníku.

SOČR končí sezónu

SOČR končí sezónu

V těchto chvílích uzavírá 94. sezonu Symfonický orchestr Českého rozhlasu. V Dvořákově síni pražského Rudolfina pod vedením šéfdirigenta Alexandera Liebreicha zazní suita z Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky.

Fenomén NFT

Fenomén NFT

Svět obchodu s uměním zasáhl fenomén NFT. Takzvané "nezastupitelné tokeny" fungují na stejné technologii jako kryptoměny - a představují novou formu prodeje digitálního umění.

La Bohème v Brně

La Bohème v Brně

Premiéru těsně před divadelními prázdninami přichystali v Brně, přestože se diváci do hlediště vrátí jen na pár dní. Národní divadlo nově uvádí výpravnou operu La Bohème.

Krátké zprávy z kultury

Krátké zprávy z kultury

Pětaosmdesátiny dnes slaví Jan Schmid - ústřední postava pražského divadla Ypsilon. Herce, režiséra, textaře, výtvarníka, scenáristu, dramatika a moderátora připomene také dnešní program ČT art.

Premiéra hry Jan Werich

Premiéra hry Jan Werich

Po mecenášce umění Medě Mládkové herec Jan Werich. Letní scéna Musea Kampa večer uvede premiéru hry o spoluzakladateli Osvobozeného divadla.

Přehrát vše
Stopáž13 minut
Rok výroby 2021
 L ST AD HD