Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Nejistá sezona

Nejistá sezona

Jaké umění vzniká v těžkých časech? Uplynulý rok prožila řada lidí včetně umělců v hluboké nejistotě. A právě k obdobím úzkosti a nejistoty v různých etapách našich dějin se vztahuje nová výstava Galerie hlavního města Prahy.

Hana v Klicperově divadlu

Hana v Klicperově divadlu

Dva ženské osudy, které spojují reálie poválečného života ve Valašském Meziříčí. Román Aleny Mornštajnové Hana tentokrát v divadelní dramatizaci režisérky Diany Šoltýsové připravilo Klicperovo divadlo v Hradci Králové.

Balet Národní divadla v Barceloně

Balet Národní divadla v Barceloně

Po několika měsíční pauze se Balet první scény vrátil na jeviště, a to jako prestižní host Gran Teatre del Liceu v Barceloně. Víc než sto umělců, včetně baletních mistrů i technických složek přiletělo do Španělska představit nastudování Čajkovského Labutího jezera.

Sestry

Sestry

Po knize Hornické vdovy teď spisovatelka Kamila Hladká vydává další knihu, ve které zpracovala autentické příběhy žen různého věku.

Krátké zprávy z kultury

Krátké zprávy z kultury

Neshody na rozvolňování v kultuře, natáčení filmu Nikdo mě nemá rád, letní turné Richarda Müllera a koncert na podporu dětské onkologické léčby.

Noc kostelů

Noc kostelů

Po celé zemi se dnes večer a v noci otevřou stovky kostelů, kaplí a modliteben, aby přivítaly návštěvníky Noci kostelů. Do letošního ročníku se přihlásilo přes 1200 objektů a pořadatelé připravili téměř 4500 programů.

Přehrát vše
Stopáž13 minut
Rok výroby 2021
 L ST AD HD