Události v kultuře

18. únor 2021

15 minut

18. únor 2021

Obsah dílu

Czech Ensamble Baroque on-line — Zákon lásky — Režisérka dokumentu — Velký knižní čtvrtek — České zázraky — Pozůstalost Ivana Passera — Krátké zprávy z kultury — Nominace Českého lva

Části dílu

00:38
Czech Ensamble Baroque on-line
  Nebrat streamování koncertů jako nutné zlo, ale naopak využít jeho výhody - soubor Czech Ensemble Baroque, zaměřený na starou hudbu, si s úkolem pro aktuální sezonu poradil nápaditě.
  02:52
  Zákon lásky
   Dokumentaristka Barbora Chalupová dokončuje nový filmový projekt. Snímek Zákon lásky sleduje snahy odborníků a aktivistů o prosazení zákona o manželství pro všechny bez rozdílu sexuální orientace.
   04:05
   Režisérka dokumentu
    Rozhovor s Barborou Chaloupovou.
    07:12
    Velký knižní čtvrtek
     Velký knižní čtvrtek představil svou letošní jarní nabídku. Dvanáct vybraných titulů vyjde přesně za měsíc. Akce se koná už podevatenácté.
     10:01
     České zázraky
      České televize připravila pokračování dokumentární série České zázraky. Přinese příběhy českých vědců a jejich vynálezů nebo objevů, které zásadně změnily život na celém světě.
      10:57
      Pozůstalost Ivana Passera
       Fotografie, scénáře nebo třeba knihy z pozůstalosti režiséra Ivana Passera převzal Národní filmový archiv. Jeden z nejvýraznějších tvůrců Československé nové vlny zemřel loni v lednu ve Spojených státech.
       13:12
       Krátké zprávy z kultury
        Magnesia Litera v červnu, zemřela spisovatelka Dagmar Lhotová Slabá, pokračování restaurátorování uměleckých děl v muzeu na Kampě a nové album Nogy Erezové.
        14:58
        Nominace Českého lva
         Česká filmová a televizní akademie uvádí nominace na 28. ročník udílení cen Český lev za dokumentární film.
         Přehrát celé video
         Stopáž15 minut
         Další díl
         19. únor 2021

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám