Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Czech Ensamble Baroque on-line

Czech Ensamble Baroque on-line

Nebrat streamování koncertů jako nutné zlo, ale naopak využít jeho výhody - soubor Czech Ensemble Baroque, zaměřený na starou hudbu, si s úkolem pro aktuální sezonu poradil nápaditě.

Zákon lásky

Zákon lásky

Dokumentaristka Barbora Chalupová dokončuje nový filmový projekt. Snímek Zákon lásky sleduje snahy odborníků a aktivistů o prosazení zákona o manželství pro všechny bez rozdílu sexuální orientace.

Režisérka dokumentu

Režisérka dokumentu

Rozhovor s Barborou Chaloupovou.

Velký knižní čtvrtek

Velký knižní čtvrtek

Velký knižní čtvrtek představil svou letošní jarní nabídku. Dvanáct vybraných titulů vyjde přesně za měsíc. Akce se koná už podevatenácté.

České zázraky

České zázraky

České televize připravila pokračování dokumentární série České zázraky. Přinese příběhy českých vědců a jejich vynálezů nebo objevů, které zásadně změnily život na celém světě.

Pozůstalost Ivana Passera

Pozůstalost Ivana Passera

Fotografie, scénáře nebo třeba knihy z pozůstalosti režiséra Ivana Passera převzal Národní filmový archiv. Jeden z nejvýraznějších tvůrců Československé nové vlny zemřel loni v lednu ve Spojených státech.

Krátké zprávy z kultury

Krátké zprávy z kultury

Magnesia Litera v červnu, zemřela spisovatelka Dagmar Lhotová Slabá, pokračování restaurátorování uměleckých děl v muzeu na Kampě a nové album Nogy Erezové.

Nominace Českého lva

Nominace Českého lva

Česká filmová a televizní akademie uvádí nominace na 28. ročník udílení cen Český lev za dokumentární film.

Přehrát vše
Stopáž15 minut
Rok výroby 2021
 L ST AD HD