15. únor 2021

Obsah dílu

Výjimka pro knihovny — Reakce na prodloužení — Hippokratova armáda — Covid kultura — Krátké zprávy z kultury — Uzavřená kultura ve Francii — Výstava V4 — Český lev – masky

Části dílu

00:38
Výjimka pro knihovny
  Většina opatření se nemění. Kabinet ale mezi výjimky zařadil provoz knihoven, kterým povolil fungovat v režimu výdejových okének. Většina se jich tak chystá brzy otevřít.
  01:39
  Reakce na prodloužení
   Na možný konec nouzového stavu se připravovala celá řada kulturních institucí. Ty se teď k nově nastalé situaci staví nejednoznačně.
   03:30
   Hippokratova armáda
    Rozhovor s Igorem Orozovičem.
    06:42
    Covid kultura
     Začala třetí výzva programu Covid kultura. Ode dneška mohou umělci, kteří pracují jako OSVČ, žádat o jednorázový příspěvek 60 tisíc korun.
     09:08
     Krátké zprávy z kultury
      Sociologický dokument o tom, co se stane s člověkem, se společností bez přítomnosti živé kultury
      09:53
      Uzavřená kultura ve Francii
       Víc než sto kulturních institucí se ve Francii připojilo k petici za otevření divadel, muzeí a dalších kulturních zařízení. Podepsaly ji tisíce lidí. Argumentují tím, že některé země už opatření uvolňují a navrhují lokální přístup.
       12:05
       Výstava V4
        Před třiceti lety vznikla Visegrádská skupina - aliance Československa, Maďarska a Polska. Výročí V4 připomíná panelová výstava na náměstí Míru v centru Prahy.
        13:24
        Český lev – masky
         Pomáhají postavám zestárnout, uvádějí příběh do dávné historie anebo herce proměňují ve skutečné osobnosti. Tady jsou letošní nominace.
         Přehrát celé video
         Stopáž15 minut
         Další díl
         16. únor 2021

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám