Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Čára nad oblohou

Čára nad oblohou

Nová symfonie rakouského skladatele Thomase Larchera. Kvůli situaci ji dosud nikdo nemohl hrát před diváky. Ve světové premiéře ji tak přednese brněnská filharmonie.

Očitý svědek

Očitý svědek

Nová inscenace Národního divadla, která se vrací k dramatickým poválečným událostem, které se odehrály na Přerovsku na Švédských šancích.

Za krásu

Za krásu

Další novinka z Národního divadla. Právě dnes má na webu první scény online premiéru filmové zpracování představení Za krásu. Loňskou inscenaci pro kameru upravil a režíroval Daniel Špinar.

Scandi

Scandi

Přehlídka současných severských filmů Scandi přivádí každým rokem do kamenných kin velký počet diváků. A koná se i letos.

Krátké zprávy z kultury

Krátké zprávy z kultury

Zemřel Vlastimil Zábranský, dokument o Pelém a Ben Howard dokončuje čtvrté album.

Filharmonie on-line

Filharmonie on-line

Česká filharmonie dnes na facebooku živě vysílá koncert, na kterém přivítala francouzské klavíristky Katiu a Marielle Labèquovy.

Odložená osobnost

Odložená osobnost

Výtvarnice a herečka Ester Geislerová vystavuje v Hradci Králové svůj videoartový projekt Odložená osobnost. Obraz sebe samotné v něm nasadila na zvuk autentických rozhovorů s umělkyněmi.

Artvarium

Artvarium

Také v Praze je aktuálně nová výstava přístupná kolemjdoucím za výlohou. V Pasáži českého designu v centru města vzniklo takzvané Artvarium.

Přehrát vše
Stopáž13 minut
Rok výroby 2021
 L ST AD HD