14. prosinec 2020

Obsah dílu

Příspěvek na kulturu — Charita Trafo Gallery — Zemřel John le Carré — Gogolova Ženitba v Klicperově divadle — Oprava plastiky v Ústí nad Labem — Tradiční vánoční koncert v Hradci Králové online — Vánoční betlémy — Krátké zprávy z kultury — Divadelní hra o Bělorusku online

Části dílu

00:38
Příspěvek na kulturu
  Ministr kultury Lubomír Zaorálek dnes žádal vládu o navýšení fondu na podporu kultury o jednu miliardu korun pro svůj resort.
  01:22
  Charita Trafo Gallery
   Umění v časech nouze může pomoci tam, kde je třeba. Díla dvanácti současných českých výtvarníků například Michaela Rittsteina nebo Jana Kalába podpoří nízkoprahové denní centrum U Bulhara.
   02:58
   Zemřel John le Carré
    Ve věku 89 let zemřel britský spisovatel a jeden z nejznámějších tvůrců špionážních románů John le Carré.
    03:58
    Gogolova Ženitba v Klicperově divadle
     Komedii o dlouho připravovaných námluvách, Gogolovu Ženitbu, nazkoušelo Klicperovo divadlo původně jako svou prosincovou premiéru.
     06:12
     Oprava plastiky v Ústí nad Labem
      Ústí nad Labem chce obnovit plastiku před obchodním domem Labe. Ta původní - několik desítek let stará - je ve špatném stavu.
      07:31
      Tradiční vánoční koncert v Hradci Králové online
       Jednou z vánočních tradic v Hradci Králové je společný koncert houslisty Jaroslava Svěceného a varhaníka Václava Uhlíře. Ten se koná vždy 25. prosince.
       08:20
       Vánoční betlémy
        Koronavirové aranžmá má letos i lidová kultura ve vánočních časech. Proslulá třešťská cesta po tamních betlémech bude letos jen virtuální.
        09:59
        Krátké zprávy z kultury
         Celkem šest projektů získalo podporu Nadačního fondu Praha ve filmu. Ten rozdělil celkem 4 miliony a 700 set tisíc korun.
         11:42
         Divadelní hra o Bělorusku online
          Inscenace, která i v době pandemie obletěla svět a soubory ji téměř okamžitě uvedly ve formě čtení - většinou online. Řeč je o hře Uražení: Bělo(R)usko dramatika Andreje Kurejčika.
          Přehrát celé video
          Stopáž13 minut
          Další díl
          15. prosinec 2020

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám