13 minut

4. prosinec 2020

Obsah dílu

Divadlo online — Zemřel Antonín Jaroslav Liehm — Uvedení nových filmů na internetu — Adolf Loos v Izraeli — Výstavu připravili v Plzni — Krátké zprávy z kultury — Válečné deníky online

Části dílu

00:38
Divadlo online
  Zatím jedinou možností pro divadla je představení nabízet online. Jako například Divadlo Viola, které pro tři páteční večery připravilo herecká adventní setkání.
  04:39
  Zemřel Antonín Jaroslav Liehm
   V šestadevadesáti letech zemřel literární kritik, publicista a zakladatel mezinárodní kulturní revue Lettre Internationale Antonín Jaroslav Liehm.
   05:02
   Uvedení nových filmů na internetu
    Hollywoodské studio Warner Bros přišlo s překvapivou zprávou. Ve Spojených státech začne promítat své filmové novinky online i v kinech současně.
    05:39
    Adolf Loos v Izraeli
     V Tel Avivu začala výstava o Adolfu Loosovi. Světoznámý česko-německý architekt počátkem dvacátého století výrazně posunul moderní stavební styl a bytový design.
     07:01
     Výstavu připravili v Plzni
      Výstavu pro Tel Aviv připravil Petr Domanický ze Západočeské galerie v Plzni. Právě tam je hned několik Loosových interiérů.
      08:51
      Krátké zprávy z kultury
       Středozem znovu ožívá v právě natáčeném televizním seriálu na motivy románu Pán prstenů. Společnost Amazon, která práva zakoupila, očekává, že půjde o jeden z nejdražších televizních seriálů.
       10:08
       Válečné deníky online
        Zápisky a deníky z první světové války online. Díky projektu odborníků z Vysokého učení technického v Brně bude už brzo možné pracovat s rukopisy i na dálku.
        Přehrát celé video
        Stopáž13 minut
        Další díl
        5. prosinec 2020

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám