13 minut

14. září 2020

Část: Ostravské natáčení snímku Stíny v mlze

Obsah dílu

Dokument Národ sobě 2.0 — Rolling Stones v čele hitparády — Stardust Petra Písaříka — Socha TGM v Hranicích — Bratři Rašilovovi v jednom představení — Krátké zprávy z kultury — Ostravské natáčení snímku Stíny v mlze

Části dílu

00:39
Dokument Národ sobě 2.0
  Krize jako příležitost. Režisérka Markéta Oddfish Nešlehová dokončuje časosběrný dokument Národ sobě 2.0, který ukazuje, jak karanténa propojila Čechy.
  02:49
  Rolling Stones v čele hitparády
   Rolling Stones jsou s remastrovanou verzí klasického alba Goats Head Soup na špičce britského žebříčku. Stali se tak první hudební skupinou v historii, které se podařilo se stejnou deskou obsadit první místo v rozmezí šesti desetiletí.
   03:55
   Stardust Petra Písaříka
    Patří k nejprodávanějším českým současným umělcům - přestože většinou pracuje s předměty, které by jiný hodil do koše. Petr Písařík vytvořil novou výstavu s názvem Stardust pro pražskou galerii Villa Pellé.
    05:51
    Socha TGM v Hranicích
     První československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk má nový památník. Odhalili ho v Hranicích na Přerovsku v den, kdy si připomínáme výročí jeho úmrtí.
     06:19
     Bratři Rašilovovi v jednom představení
      Bratři Saša a Václav Rašilovovi spolu na jevišti. Právě teď má v pražském divadle MeetFactory premiéru hra Můj boj.
      08:27
      Krátké zprávy z kultury
       Život jedné rodiny z moravské vesnice zaujal diváky až v Panamě. *** Výběrové řízení na místo generálního ředitele Národní knihovny. *** Irská post-punková kapela Fontaines DC natočila v karanténě videoklip.
       09:34
       Ostravské natáčení snímku Stíny v mlze
        Kromě policistů a zločinců si v krimiseriálu zahraje – celá Janáčkova filharmonie. V Ostravě pokračuje natáčení nové série České televize Stíny v mlze. Scény s doprovodem filharmoniků vznikaly v aule Gong v Dolních Vítkovicích.
        Přehrát celé video
        Stopáž13 minut
        Další díl
        15. září 2020

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám