20 minut

16. srpen 2020

Část: Čechomor a nová deska

Obsah dílu

Výstava egyptských pokladů — Graffiti v Kutné Hoře — Brněnský maraton hudby — Premiéra Šarlatána — Rozhovor ke snímku Šarlatán — Intimní koncerty v maringotce — Krátké zprávy z kultury — Čechomor a nová deska

Části dílu

00:38
Výstava egyptských pokladů
  Poklady egyptských faraónů se v těchto dnech sjíždějí do Prahy. Národní muzeum zahájí 31. srpna unikátní výstavu Sluneční králové.
  02:53
  Graffiti v Kutné Hoře
   Šest výtvarníků a graffiti umělců od středy měnilo vybrané lokality v Kutné Hoře. Novou podobu dostal třeba šestipatrový opuštěný dům nebo několik trafostanic.
   03:42
   Brněnský maraton hudby
    Opera ve výloze knihkupectví, Magdalena Kožená ve vile Tugendhat a kapely v kulisách kuchyně nebo ložnice. Brněnský Maraton hudby nabídl různé žánry od klasické hudby až po rock.
    05:45
    Premiéra Šarlatána
     Šarlatán režisérky Agnieszky Hollandové se dočkal české premiéry. Film podle skutečného příběhu léčitele Jana Mikoláška vstoupí ve čtvrtek do kin.
     06:40
     Rozhovor ke snímku Šarlatán
      Hlavní roli léčitele Jana Mikoláška ztvárnili herci Ivan Trojan a Josef Trojan. Oba jsou hosté Událostí v kultuře.
      14:27
      Intimní koncerty v maringotce
       Jiný pohled na hudební zážitek nabízí zpěvačka Vladivojna La Chia. Připravila totiž unikátní sérii intimních minikoncertů.
       16:53
       Krátké zprávy z kultury
        30 let od prvního koncertu Rolling Stones v Praze. V Uherském Hradišti skončila Letní filmová škola. Příběh princezny z Walesu se po filmu přesune na broadwayskou scénu.
        18:28
        Čechomor a nová deska
         Novou desku vydá po dvou letech taky česká kapela Čechomor. Vrací se na ní ke svému původnímu stylu - ke kombinaci housle, kytara, harmonika.
         Přehrát celé video
         Stopáž20 minut
         Další díl
         23. srpen 2020

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám