9. srpen 2020

Část: LFŠ Uherské Hradiště

Obsah dílu

Koncertní hala v Ostravě podle architekta Stevena Holla — LFŠ Uherské Hradiště — Premiéra snímku Bohdana Slámy na LFŠ — Proměny města na komiksových plátnech — Nové album klavíristy Miroslava Sekery — Šarlatán na filmovém festivalu Telluride — Brno – balet Radio and Juliet — Krátké zprávy z kultury — Sympozium v Mikulově

Části dílu

00:39
Koncertní hala v Ostravě podle architekta Stevena Holla
  Po Evě Jiřičné míří do Ostravy další slavný architekt. Steven Holl promění ostravský Dům kultury. Ten má do stávající kulturní památky z 60. let zasadit moderní koncertní sál.
  03:24
  LFŠ Uherské Hradiště
   Méně filmů, akreditace na veškerý program a šest dní namísto deseti. V Uherském Hradišti pokračuje Letní filmová škola, kterou se letos organizátoři rozhodli uspořádat navzdory ztíženým podmínkám.
   04:39
   Premiéra snímku Bohdana Slámy na LFŠ
    Příběh o vyrovnávání účtů mezi Čechy a Němci krátce po válce, tedy filmová Krajina ve stínu režiséra Bohdana Slámy, která bude poprvé uvedena právě v Uherském Hradišti, patří mezi nejočekavanější snímky letošního roku.
    05:20
    Proměny města na komiksových plátnech
     Polis – řecký termín pro městský stát a taky název cyklu obrazů výtvarníka Michala Škapy. Třicet velkoformátových pláten vystavuje v pražské galerii U Betlémské kaple.
     07:10
     Nové album klavíristy Miroslava Sekery
      Skladby Smetany a Liszta si vybral pro své nové album klavírista Miroslav Sekera. Oproti slavným skladbám Lista vybral ty méně známé od Smetany. Chce tak ukázat, že český skladatel byl co by komponista srovnatelný se slavným Lisztem.
      12:47
      Šarlatán na filmovém festivalu Telluride
       Šarlatán – nový snímek režisérky Agnieszky Hollandové se dostal do programu filmového festivalu Telluride v americkém Coloradu.
       13:39
       Brno – balet Radio and Juliet
        Shakespearův slavný příběh milenců z Verony a experimentální rock skupiny Radiohead spojuje baletní představení Radio and Juliet, které nově uvádí brněnské Národní divadlo.
        15:43
        Krátké zprávy z kultury
         Kandidáti na šéfa Národní galerie. Cena Chalupeckého bez vítěze. Varhanní festival v bazilice sv. Jakuba.
         17:56
         Sympozium v Mikulově
          Na Mikulovský zámek je místem výtvarného sympozia. Letos přijelo sedm výtvarníků a věnují se hlavně malbě.
          Přehrát celé video
          Stopáž20 minut
          Další díl
          16. srpen 2020

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám