18 minut

16. únor 2020

Obsah dílu

Rozloučení s Erazimem Kohákem — Stipendijní akademie MenArt — Píseň Tomáše Kluse k filmu V síti — Český lev — Fotky lidské kůže — Šestidílná kriminální série Zdrádce — Historická budova Kasárna Karlín — Kultura v příštím týdnu

Části dílu

00:39
Rozloučení s Erazimem Kohákem
  Rodina, přátelé, zástupci akademické obce i veřejnost se dnes rozloučili s filozofem, spisovatelem a ekologem Erazimem Kohákem. Ten zemřel minulou sobotu ve věku nedožitých 87 let.
  01:14
  Stipendijní akademie MenArt
   Nadaní žáci základních uměleckých škol ve stipendijní akademii MenArt. Program nadačního fondu Magdaleny Kožené umožňuje setkání vybraných studentů s předními osobnostmi české umělecké scény.
   03:44
   Píseň Tomáše Kluse k filmu V síti
    04:20
    Český lev
     Rozhovor s Markem Najbrtem
     08:59
     Fotky lidské kůže
      Slovenská fotografka Jana Hojstričová zkoumá historické fotografické techniky používané v devatenáctém století. Na jejich základě proměnila ostravskou galerii FIDUCIJA v potemnělou experimentální laboratoř.
      11:00
      Šestidílná kriminální série Zdrádce
       Zrádce - šestidílnou kriminální sérii mapující práci protidrogové policie - bude od příštího týdne vysílat Česká televize. Režíroval ji Viktor Tauš.
       13:44
       Historická budova Kasárna Karlín
        Venkovní výstavu historických fotografií dnes zahájili v budově Kasárna Karlín. S vernisáží byla spojená i mimořádná prohlídka prostor, které jsou obvykle veřejnosti uzavřeny.
        16:49
        Kultura v příštím týdnu
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         17. únor 2020

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám