18 minut

29. listopad 2019

Část: Známé i neznámé záliby Jiřího Šlitra

Obsah dílu

Jezero v A studiu Rubín — Bienále Janáček v r. 2020 — Známé i neznámé záliby Jiřího Šlitra — Vernisáž výstavy Šlitr, Šlitr, Šlitr — Spoluautorství hry Jindřich VIII. — Krátké zprávy z kultury — Charitativní práce Olgy Havlové — Selfie Petra Kořínka

Části dílu

00:35
Jezero v A studiu Rubín
  Pražské divadlo A studio Rubín dalo divadelní podobu románu Biancy Bellové Jezero. Autorka za něj získala v roce 2017 titul Kniha roku v anketě Magnesia Litera.
  02:27
  Bienále Janáček v r. 2020
   28 špičkových produkcí v devatenácti dnech představí příští rok bienále Janáček Brno. Zahájí ho Janáčkova opera Osud – brněnský soubor povede režisér Robert Carsen.
   02:59
   Známé i neznámé záliby Jiřího Šlitra
    Jiří Šlitr byl pravděpodobně jedním z nejslavnějších neherců, patří k nejúspěšnějším skladatelům bez hudebního vzdělání, a jak ukazuje nová výstava, byl taky pozoruhodným výtvarníkem samoukem.
    05:17
    Vernisáž výstavy Šlitr, Šlitr, Šlitr
     Výstavu před malou chvílí slavnostně otevřeli dcera Jiřího Šlitra Dominika Křesťanová a také pamětníci z divadla Semafor.
     06:31
     Spoluautorství hry Jindřich VIII.
      Jindřich VIII. od Williama Shakespeara a Johna Fletchera. Tak by se správě mělo uvádět historické drama popisující intriky na anglickém dvoře.
      11:19
      Krátké zprávy z kultury
       Stormzy v Praze. Pozvánka na Kulturu+.
       12:30
       Charitativní práce Olgy Havlové
        Univerzita Pardubice otevřela výstavu fotografií Olgy Havlové. Soubor snímků od více autorů představuje práci někdejší první dámy v charitativní oblasti.
        14:58
        Selfie Petra Kořínka
         Velká kniha o velkém božím bojovníkovi, hvězdní válečníci ve Vídni a nakonec zarputilý bojovník proti komunismu v Dejvickém divadle.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         30. listopad 2019

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám