27. listopad 2019

Obsah dílu

Dvě Havlovy aktovky ve Vinohradském divadle — Vzpomínky Antonína Vaverky — Růžový kavalír — Krátké zprávy z kultury — 1989: zpřístupnění zakázané literatury — Vzácné grafiky s vyobrazením křížové cesty — Přeshraniční světelná instalace

Části dílu

00:36
Dvě Havlovy aktovky ve Vinohradském divadle
  Vinohradské divadlo otevírá podzimní sezonu díly Václava Havla. V premiéře uvádí dvě jeho aktovky.
  03:03
  Vzpomínky Antonína Vaverky
   Už ve dvacátých letech minulého století točil v Hollywoodu – byl prvním z českých herců, který se uchytil u velké filmové společnosti. Teď vzpomínky Antonína Vaverky poprvé vydává Národní filmový archiv.
   08:18
   Růžový kavalír
    Národní divadlo Brno uvede operu Růžový kavalír. Jedno z nejznámějších děl Richarda Strausse o hledání věčného mládí a o strachu ze stárnutí nastudoval brněnský operní soubor.
    10:24
    Krátké zprávy z kultury
     11:34
     1989: zpřístupnění zakázané literatury
      Dvacet let směli být čteni jen v samizdatu nebo v exilových vydáních. Vaculík, Škvorecký, Havel, Klíma – tato jména přestala být definitivně tabu přesně před třiceti lety, kdy Ministerstvo kultury zpřístupnilo v knihovnách veškerou dosud zakázanou literaturu.
      14:16
      Vzácné grafiky s vyobrazením křížové cesty
       Do kostela Nejsvětější Trojice v Klimkovicích u Ostravy se dnes vrátily vzácné grafiky s vyobrazením křížové cesty. Jedenáct obrazů z 18. století se našlo náhodně před dvěma lety při fotografování interiéru kostela.
       16:07
       Přeshraniční světelná instalace
        O hranici, která dělí Mexiko od Spojených států, se v posledních letech mluví hlavně v souvislosti s kontroverzními plány na stavbu zdi.
        Přehrát celé video
        Stopáž18 minut
        Další díl
        28. listopad 2019

        Přehled dílů

         

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám