21. listopad 2019

Část: Jihočeské divadlo uvede Dalibora

Obsah dílu

Kühnův smíšený sbor slaví 60. let — Mladí umělci o svobodě — Česká nahrávka nominovaná na Grammy — Mydy Rabycad v pražském Foru Karlín — Jihočeské divadlo uvede Dalibora — Krátké zprávy z kultury — Poškozené památky v Benátkách

Části dílu

00:36
Kühnův smíšený sbor slaví 60. let
  Koncertem v pražském kostele svatého Šimona a Judy slaví Kühnův smíšený sbor šedesáté výročí svého vzniku. Na programu jsou skladby od Bohuslava Martinů nebo Antonína Tučapského.
  01:11
  Mladí umělci o svobodě
   Život v nesvobodě nezažili - narodili se po sametové revoluci. Teď se ale nad svobodou studenti uměleckých škol zamysleli. Vyzvala je k tomu organizace Česká centra.
   03:30
   Česká nahrávka nominovaná na Grammy
    Nominace na letošní ceny Grammy mají českou stopu. O nejlepší bluegrassové album bude usilovat držitel mnoha cen, americký zpěvák a mandolinista Doyle Lawson s kapelou Quicksilver a hlavně nahrávkou Live in Prague.
    08:00
    Mydy Rabycad v pražském Foru Karlín
     Zítra odehraje česká hudební skupina Mydy Rabycad svůj dosud největší domácí koncert. Vystoupení v pražském Fóru Karlín bude zároveň představením nového alba s názvem Numbers.
     09:55
     Jihočeské divadlo uvede Dalibora
      Operou Dalibor Jihočeské divadlo zahajuje mimořádnou zimní sezonu v provizorní divadelní Boudě. Na premiéru do dřevěné stavby přišlo přes 200 lidí. Divadelníci chtějí tímto počinem oslavit 100. výročí vzniku.
      12:27
      Krátké zprávy z kultury
       Britská kapela Coldplay nepojede na turné. Evropská filmová akademie vyhlásila první vítěze letošních filmových cen. Nový film o kapele Depeche Mode – Spirits in the Forest.
       14:27
       Poškozené památky v Benátkách
        Velká voda po povodních v Benátkách už opadla. Hlavním problémem teď je rekonstrukce historických památek. Město, které zatím nedokázalo celkové škody vyčíslit, požádalo o pomoc všechny architektonické dílny, aby mohlo s opravami začít co nejdřív.
        Přehrát celé video
        Stopáž18 minut
        Další díl
        22. listopad 2019

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám