Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Šansony a jiné písně

Šansony a jiné písně

Michael Kocáb, Richard Müller a Ondřej Soukup. Tři výrazné osobnosti československé hudební scény na jednom pódiu. Připravili společné podzimní turné s názvem Šansony a jiné písně. Za sebou mají už několik koncertů na Slovensku, právě teď je čeká první česká zastávka.

Festival v Jihlavě

Festival v Jihlavě

Tento čtvrtek začíná v Jihlavě třiadvacátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů. Festival ve světové premiéře otevře film Jakuba Felcmana Jaroslav Kučera Deník, který je poctou uznávanému kameramanovi československé nové vlny, a rovněž jeho ženě.

Ceny ministerstva kultury

Ceny ministerstva kultury

Architektura, divadlo, hudba nebo literatura - významné osobnosti nejen z těchto odvětví ocenil ministr kultury Lubomír Zaorálek. Státní cenu za literaturu si odnesl Karol Sidon, za překlad Anna Kareninová. Pocty in memoriam se na Nové scéně Národního divadla dostalo Jaroslavu Kučerovi.

Obrazy konců dějin

Obrazy konců dějin

Devátý ročník Fotograf Festivalu vstoupil do své druhé poloviny. Ve více než desítce výstavních síní v Praze nabízí expozice věnované české fotografii a vizuální kultuře na pomezí 80. a 90. let.

Ostravský klip k listopadu 89

Ostravský klip k listopadu 89

Reální ulice v centru Ostravy se o víkendu vrátila v čase třicet let do minulosti. Ostravská univerzita tam natáčela jedno z videí, které připravuje k oslavám 17. listopadu. Krátké filmy konfrontují dnešní generaci s komunistickým režimem.

Krátké zprávy z kultury

Krátké zprávy z kultury

50 let od smrti Jacka Kerouacka a nejlepší hip-hopové skladby podle BBC.

Rozloučení s baletkou Alonsovou

Rozloučení s baletkou Alonsovou

Havana se rozloučila s první dámou kubánského baletu. V 98 letech ve čtvrtek zemřela Alicia Alonsová – jedna z třinácti žen na světě s čestným titulem Prima ballerina assoluta.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2019
 L ST AD HD