18 minut

30. září 2019

Část: Český dokument o Georgi Orwellovi

Obsah dílu

Začal Moravský podzim — Český dokument o Georgi Orwellovi — Muzikál Pět let zpět — Marek Nenutil v Nové galerii — Krátké zprávy z kultury — 100 let Plzeňské filharmonie s nejstarším žijícím členem

Části dílu

00:36
Začal Moravský podzim
  Minimalistická opera Einstein na pláži zahájila 50. ročník festivalu Moravský podzim. Uvedenou koncertní verzi díla skladatele Philipa Glasse provedli belgičtí umělci, netypicky se v roli vypravěčky představila folková zpěvačka Suzanne Vega.
  02:43
  Český dokument o Georgi Orwellovi
   Velký bratr směřuje svůj pohled k Česku. V Praze totiž nyní vzniká dokument o muži, který postavu absolutistického vůdce stvořil. Projekt Orwell přiblíží osobnost spisovatele skrze rozhovory s pamětníky, archivní záběry i animace.
   10:15
   Muzikál Pět let zpět
    Rozchod. Téma komorního muzikálu Pět let zpět, který uvádí v české premiéře Národní divadlo moravskoslezské. Americký skladatel Jason Robert Brown ho napsal ve chvíli, kdy se sám vyrovnával s vlastním rozvodem.
    12:32
    Marek Nenutil v Nové galerii
     Dějiny násilí – tak se v překladu jmenuje výstava Marka Nenutila, který tvoří pod pseudonymem Openmindz360. Ve svých dílech zpracovává aktuální problémy ve společnosti - válečné konflikty nebo klimatická změna.
     14:38
     Krátké zprávy z kultury
      Začínají Pražské křižovatky a Týden knihoven. Premiérové uvedení divadelního muzikálu Lazarus v divadle Komedie.
      16:51
      100 let Plzeňské filharmonie s nejstarším žijícím členem
       Plzeňská filharmonie slaví 100 let. V roce 1919 byl na popud Hudebního odboru ustaven stálý orchestr s názvem Symfonický orchestr osvětového svazu, který byl prvním předchůdcem dnešní Plzeňské filharmonie.
       Přehrát celé video
       Stopáž18 minut
       Další díl
       1. říjen 2019

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám