11. září 2019

Obsah dílu

Nový seriál o historii Národního divadla — Česká premiéra filmu Nabarvené ptáče — Ministr kultury o krocích svého předchůdce — Architektem roku se stal Stanislav Fiala — Krátké zprávy — Žebrácká opera zahájí sezonu v Brně i Zlíně — Houslista Gil Shaham v Praze

Části dílu

00:36
Nový seriál o historii Národního divadla
  Jaké jsou mýty a co je pravda v příbězích o pražském Národním divadle? Odpoví nový cyklus, který mapuje historii první scény a ode dneška je na programu ČT art.
  03:18
  Česká premiéra filmu Nabarvené ptáče
   Po Benátkách a Torontu česká premiéra Nabarveného ptáčete v Praze. Kongresové centrum, kam diváci chodí hlavně na koncerty nebo muzikály, obdobnou slávu zažilo už třeba v roce 1991, kdy zde byl poprvé uveden Tankový prapor.
   06:00
   Ministr kultury o krocích svého předchůdce
    Ministr kultury Lubomír Zaorálek v Interview ČT24 označil za neopodstatněné odvolání ředitelů Národní galerie v Praze a Muzea umění v Olomouci.
    06:46
    Architektem roku se stal Stanislav Fiala
     Architektem roku je Stanislav Fiala. Pražský tvůrce postavil třeba golfový klub v Jistebnici nebo čtvrt-kruhové vily na Hanspaulce, za kancelářské MUZO centrum v Praze-Strašnicích byl nominován na prestižní evropskou cenu Miese van der Rohe.
     11:24
     Krátké zprávy
      Divadelní festival v Plzni – Orchestr PKF Prague Filharmonia zahájil sezónu – Cena exit 19
      12:44
      Žebrácká opera zahájí sezonu v Brně i Zlíně
       Žebráckou operu si jako první premiéru sezony vybralo jak brněnské, tak zlínské městské divadlo.
       14:38
       Houslista Gil Shaham v Praze
        Je považován za jednoho z nejlepších houslistů současnosti - přízeň posluchačů i kritiků získal Gil Shaham svou bezchybnou technikou.
        Přehrát celé video
        Stopáž18 minut
        Další díl
        12. září 2019

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám