3. září 2019

Část: Helmet koncert v Praze

Obsah dílu

Nabarvené ptáče v soutěži festivalu v Benátkách — Helmet koncert v Praze — Polský festival k začátku války — Témata nové divadelní sezony Brno — Přehled krátkých zpráv — Dokumentární série ČT Zmařené naděje

Části dílu

00:39
Nabarvené ptáče v soutěži festivalu v Benátkách
  Český film Nabarvené ptáče dnes odpoledne vstoupil do soutěže festivalu v Benátkách. Právě teď ho v hlavním sále na ostrově Lido sleduje víc než tisíc diváků.
  07:58
  Helmet koncert v Praze
   Jedna z nejvlivnějších kapel devadesátých let, která vzešla z alternativního podhoubí v éře Nirvany. Američtí Helmet jsou po třiceti letech stále na scéně.
   10:40
   Polský festival k začátku války
    Malý festival oslavil v Praze výročí vzniku československo-polských legií na začátku druhé světové války. Před osmdesáti lety je vytvořili dobrovolníci, kteří se v době rozpoutání války nacházeli v Polsku.
    12:24
    Témata nové divadelní sezony Brno
     10 tisíc donkichotů, Pravda a lež nebo Svobodná – tak pojmenovala svoje nové sezony, do kterých právě vstupují, divadla na jihu a východě Moravy.
     13:43
     Přehled krátkých zpráv
      Okruh možných vítězů literární Bookerovy ceny se dneškem zúžil na šest. Zámek Opočno vystaví obraz Františka Kupky Plochy příčné II. Výběr z díla populárního autora Petra Šabacha s názvem Dobře zašitej frajer.
      15:29
      Dokumentární série ČT Zmařené naděje
       Příběhy Evropanů mezi válkami. Téma mezinárodní dokumentární série Zmařené naděje, na které se podílela i Česká televize. Tvůrci docudrama se zaměřili na zamlžená 20. a 30. léta.
       Přehrát celé video
       Stopáž18 minut
       Další díl
       4. září 2019

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám