Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Slovinský expresionismus

Slovinský expresionismus

Jak ovlivnila česká a německá kultura slovinské umělce ukazuje výstava Tváře expresionismu. Autorem výstavy v Galerii středočeského kraje je Slovinec Robert Šimonišek, který se právě na tuto problematiku zaměřuje.

Letní škola barokní hudby

Letní škola barokní hudby

Studovat a učit se hrát hudbu starou tři i čtyři století. O to se v těchto dnech snaží účastníci Letní školy barokní hudby v Holešově.

Aukce sochy

Aukce sochy

Centrální ostravský obvod vybírá aukční síň, ve které chce vydražit bronzovou sochu zpěvačky Věry Špinarové. Tu si nechala v loňském roce vypracovat. Plastika, která od října stojí v Husově sadu v centru města, vyvolala po odhalení rozporuplné reakce.

Brutal Assalut

Brutal Assalut

Živý vstup Moniky Novákové.

Krátké zprávy

Krátké zprávy

Collegium 1704 v na Schleswig-Holstein Festivalu. Podmíněný trest pro bývalého kastelána zámku ve Valticích. Statisíce knih hnutí Fetulláha Gülena odstraněných z tureckých škol a knihoven a návrat Beverly Hills 90210 na televizní obrazovky.

Výstava Helclových fotografií

Výstava Helclových fotografií

Lázeňský život v Teplicích nad Bečvou v sedmdesátých a osmdesátých letech na černobílých fotografiích. Snímky, které visí přímo na kolonádě, pořídil Vlastimil Oli Helcl, bývalý dlouholetý vedoucí Zbrašovských aragonitových jeskyní.

Berg se sirénami

Berg se sirénami

Výstražná siréna jako hudební nástroj. Orchestr Berg dnes představil další soudobou klasickou skladbu, která využívá pravidelnou zkoušku sirén jako pozadí pro svůj koncert.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2019
 L ST AD HD