18 minut

31. červenec 2019

Obsah dílu

Konec Antonína Staňka v čele rezortu kultury — Filmový a hudební festival ve Slavonicích — Othello na Shakespearovských slavnostech — Měsíc autorského čtení — Výstava Evy Fajčíkové ve Vnitroblocku — Orchestr mladých s Petrenkem a Altstaedtem — 70. narozeniny Bolka Polívky

Části dílu

00:37
Konec Antonína Staňka v čele rezortu kultury
  Na ministerstvu kultury se dnes loučil Antonín Staněk. Vedením resortu pověřil ekonomického náměstka Reného Schreiera a stihl ještě vypsat výběrové řízení na nového šéfa Národní galerie.
  03:22
  Filmový a hudební festival ve Slavonicích
   Živý vstup redaktora Martina Donáta.
   06:10
   Othello na Shakespearovských slavnostech
    Shakespearův Othello a v angličtině. Jediné české anglicky hrající divadlo Prague Shakespeare Company ho představilo v Ostravě na Letních shakespearovských slavnostech.
    07:59
    Měsíc autorského čtení
     Hostem Událostí v kultuře je rumunistka a překladatelka Libuše Valentová.
     13:19
     Výstava Evy Fajčíkové ve Vnitroblocku
      V pražském Vnitroblocku vystavuje malířka Eva Fajčíková. Absolventka Akademie výtvarních umění představuje dvě desítky olejomaleb laděných hlavně do fialové barvy.
      15:50
      Orchestr mladých s Petrenkem a Altstaedtem
       Ve Dvořákově síni pražského Rudolfina začal před malou chvílí koncert orchestru, který je složený z mladých evropských hudebníků.
       16:19
       70. narozeniny Bolka Polívky
        Lidé ho znají především s kulatým červeným nosem. Boleslav Polívka proslul svými klauniádami v Divadle Husa na provázku, se kterým byl spjatý od začátku jeho existence.
        Přehrát celé video
        Stopáž18 minut
        Další díl
        1. srpen 2019

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám