18. červen 2019

Obsah dílu

Festival filmové a televizní tvorby — Rozhovor s kreativním producentem Michalem Reitlerem — Ostravská scéna vystavuje v Berlíně — Bach for All — Izraelská choreografka Sharon Eyal na Tanci Praha — Předprodej vstupenek do Louvre na da Vinciho výstavu — Přehled krátkých zpráv z kultury — Začíná Plzeňské divadelní léto — Bauhaus Virtual ve Veletržnm paláci — Nové hranice sportovní fotografie

Části dílu

00:37
Festival filmové a televizní tvorby
  Právě v těchto chvílích vrcholí slavnostním ceremoniálem Festival filmové a televizní tvorby v monackém Monte-Carlu. Poroty tam udílejí takzvané Zlaté nymfy, tedy ceny v hlavních kategoriích.
  01:28
  Rozhovor s kreativním producentem Michalem Reitlerem
   Členem delegace České televize přímo v Monte-Carlu je i kreativní producent Michal Reitler, který odešel ze sálu, aby nám zprostředkoval aktuální informace a atmosféru ceremoniálu.
   03:04
   Ostravská scéna vystavuje v Berlíně
    Ostravské umění se představuje v Berlíně. Kurátoři vybrali díla, která nejlépe vystihují specifickou identitu města vybudovaného na postindustriálním základu. Výstava v Českém centru dostala název Black Milk.
    05:20
    Bach for All
     Varhaník Jaroslav Tůma hraje Johanna Sebastiana Bacha v bazilice svaté Markéty v Břevnovském klášteře. Koncert je součástí třetího ročníku festivalu Bach for All.
     06:07
     Izraelská choreografka Sharon Eyal na Tanci Praha
      Jaké je milovat s obsedantně kompulzivní poruchou – téma pro izraelskou choreografku Sharon Eyalovou a její skupinu L-E-V Dance Company z Tel Avivu. Šest tanečníků a jejich originální řeč těla v premiéře taneční básně OCD Love v pražském Hudebním divadle Karlín.
      08:09
      Předprodej vstupenek do Louvre na da Vinciho výstavu
       Pařížský Louvre zahájil předprodej vstupenek na očekávanou výstavu děl Leonarda da Vinciho. Přehlídku nejznámějších výtvorů pořádá proslulé muzeum při příležitosti 500. výročí úmrtí renesančního umělce od 24. října.
       08:57
       Přehled krátkých zpráv z kultury
        Přípravy na Letní filmovou školu. Kapela Kryštof zpěváka Richarda Krajča ukončila spolupráci s koncernem Agrofert. Doplnit péči o památky o práci dobrovolníků, místních komunit a také soukromé financování, to chce Český národní trust.
        11:04
        Začíná Plzeňské divadelní léto
         Plzeň žije opět po roce divadlem. Začíná open air festival Divadelní léto. Každoročně nabízí desítky představení pod širým nebem, bohatý doprovodný program i původní festivalovou inscenaci.
         12:52
         Bauhaus Virtual ve Veletržnm paláci
          Národní galerie si připomíná v těchto dnech Bauhaus. Jednu z nejvýznamnějších škol architektury a designu moderní doby. Letos slaví 100 let od založení.
          14:25
          Nové hranice sportovní fotografie
           Šerm, snowboard nebo Formule 1 - Dan Vojtěch posouvá hranice sportovní fotografie. Třeba tím, že nechal do akrobatických letadel nainstalovat záblesková zařízení.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           19. červen 2019

           Přehled dílů

            
           Stopáž13 minut

           26. leden

           Román pražského německého básníka R. M. Rilkeho. — Filharmonie Brno v sedmi městech USA — Třebíč 20 let v UNESCU — Dokumentární tvorba České televize — Nová galerie v centru Prahy — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů. — Winterhalderovy malby na Brněnsku

           26. 1. 2023 na ČT art
           Stopáž13 minut

           25. leden

           Všechny báječný věci Richarda Krajča — Cyklus Dirigenti na ČT art — První díl cyklu Dirigenti o Tomáši Netopilovi. — Paměť národa připomene romský holokaust — Nové album kapely Vltava — Krátké zprávy z kultury — Marie Antonietta v divadle F. X. Šaldy

           25. 1. 2023 na ČT art
           Stopáž13 minut

           24. leden

           Přípravy na Ceny Českého lva — Nominace na Oscary — Anticeny Zlaté maliny — Mezinárodní den památky obětí holocaustu — Výstava korunovačních klenotů — Krátké zprávy z kultury — Oprava kostelní věže v Bohdalově — Studenti DAMU v černé komedii

           24. 1. 2023 na ČT art
           Stopáž13 minut

           23. leden

           Diskuse o zdanění knih — Zemřel frontman Plexis Petr Hošek — Program festivalu Berlinale — Pohádka O liné babičce v divadle — Krátké zprávy z kultury

           23. 1. 2023 na ČT art
           Stopáž13 minut

           22. leden

           36. ročník cen Trilobit — Nebudu ti lhát od Michala Hrůzy — Krátké zprávy z kultury — Mr. Kriss vystavuje — Vzpomínky Věry Kohnové

           22. 1. 2023 na ČT art
           Stopáž13 minut

           21. leden

           Ceny Trilobit — Rodinný muzikál Matilda — Krátké zprávy z kultury — Ztracený francouzský obraz

           21. 1. 2023 na ČT art

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám