18 minut

3. červen 2019

Část: Rozpočet a fungování Národní galerie

Obsah dílu

Spor Eltona Johna s ruským distributorem — Rozpočet a fungování Národní galerie — Rozhovor s pověřeným ředitelem NG — Vinohradské divadlo uvádí rodinné drama Za dveřmi — Umělecká skupina Luxsus se vrací — Celé Česko čte dětem — Krátký přehled zpráv z kultury — Do Ostravy se vrátil Lakomec — Sochy v ulicích upozorňují na problémy spotřeby

Části dílu

00:37
Spor Eltona Johna s ruským distributorem
  Ruský filmový distriibutor chce v Rusku promítat cenzurovanou verzi snímku Rocketman, který zachycuje kariéru britského zpěváka.
  03:19
  Rozpočet a fungování Národní galerie
   V rozpočtu Národní galerie pro letošek chybí 30 milionů korun - řekl to její pověřený ředitel Ivan Morávek. Na své první tiskové konferenci mimo jiné řekl, že kauzu odvolání jeho předchůdce Jiřího Fajta považuje za politickou.
   05:26
   Rozhovor s pověřeným ředitelem NG
    Události v Národní galerii zkomplikovaly i spolupráci se zahraničními galeriemi a vyvolaly obavy sponzorů. Rozhovor s pověřeným ředitelem Ivanem Morávkem.
    07:02
    Vinohradské divadlo uvádí rodinné drama Za dveřmi
     Pohled na českou historii prostřednictvím osudů několika generací jedné rodiny. Vinohradské divadlo uvádí na své komorní scéně novou hru Barbory Hančilové nazvanou Za dveřmi.
     08:54
     Umělecká skupina Luxsus se vrací
      Národní technická knihovna ve své galerii vystavuje dílo malířské skupiny Luxsus. Ta dvacet let po ukončení společné práce obnovuje činnost.
      11:16
      Celé Česko čte dětem
       Devátý ročník celostátního svátku literatury pro děti začal dnes v plzeňském centru Depo. Během tohoto týdne proběhnou napříč republikou desítky čtení s autory, dále výstavy i besedy.
       12:02
       Krátký přehled zpráv z kultury
        Začíná mezinárodní festival Tanec Praha a zemřela spisovatelka Bessaová-Luísová.
        12:46
        Do Ostravy se vrátil Lakomec
         Má všechno, co potřebuje, ale chce ještě víc. Na ostravské jeviště se vrací král všech lakomců: Harpagon.
         15:21
         Sochy v ulicích upozorňují na problémy spotřeby
          Třináct děl instalovali umělci na veřejná prostranství v Brně. Jde o objekty, které vytvořili pro mezinárodní přehlídku Brno Art Open – dříve známou pod názvem Sochy v ulicích.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          4. červen 2019

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám