31. květen 2019

Obsah dílu

Landscape festival v Ostravě — Festival m3 – Umění v prostoru v Praze — Muzikál třetího věku Jana Buriana — Končí festival filmů ve Zlíně — Přehlídka mladých uměleckých talentů — ZUŠ Open — Muzejní noc v Litoměřicích — Liberecké divadlo F. X. Šaldy kvůli rekonstrukci na pět měsíců zavírá — Přehled krátkých zpráv — 90 let loutkářské federace v Českých centrech

Části dílu

00:35
Landscape festival v Ostravě
  Fotbalové hřiště vedle nákupního centra, socha z disků automobilových pneumatik nebo plameňák z umělé hmoty ve staré kašně. Ostravské ulice a zákoutí obsadily sochy a instalace festivalu krajinářské architektury Landscape.
  03:10
  Festival m3 – Umění v prostoru v Praze
   Sochy do města rozmístil taky mezinárodní Festival m3 – Umění v prostoru. Práce od třinácti autorů obsadily lokality v Praze osm a devět.
   04:11
   Muzikál třetího věku Jana Buriana
    Jak myslet na stáří a nebát se? To je téma Muzikálu třetího věku - inscenace složené z písní hudebníka a básníka Jana Buriana. Představení s živou hudbou kapely Bizzarreband uvádí pražské divadlo Venuše ve Švehlovce.
    06:32
    Končí festival filmů ve Zlíně
     Slavnostní finále s předáváním cen má před sebou 59. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Promítl 280 snímků z víc než padesátky zemí světa.
     08:05
     Přehlídka mladých uměleckých talentů
      Začal happening základních uměleckých škol známý jako ZUŠ OPEN. Po celém Česku dnes a zítra vystoupí na sto tisíc mladých umělců. Do akce, kterou zaštítil Nadační fond Magdaleny Kožené, se zapojilo asi 420 základních uměleckých škol.
      10:00
      ZUŠ Open
       Rozhovor s Magdalenou Koženou.
       11:41
       Muzejní noc v Litoměřicích
        Živý vstup redaktorky Renáty Myslíkové.
        13:04
        Liberecké divadlo F. X. Šaldy kvůli rekonstrukci na pět měsíců zavírá
         Divotvorný hrnce stihne jen obě premiéry. Čtvrt roku bude v Liberci mimo provoz i Krajská vědecká knihovna. Čtenáři si dnes mohli půjčit naposledy.
         14:57
         Přehled krátkých zpráv
          Státní opera v Praze bude naposledy veřejně přístupná během rekonstrukce. Na Pražský hrad odeslal premiér Andrej Babiš návrh na odvolání ministra kultury Antonína Staňka a jmenování Michala Šmardu. Sběratelský design zpestřil prostory mikulovského zámku.
          15:57
          90 let loutkářské federace v Českých centrech
           Loutkáře ze sta zemí světa už devadesát let spojuje UNIMA - mezinárodní loutkářská unie. Vznikla dvacátého května 1929 v Praze.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           1. červen 2019

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám