Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Karafiáty a samet

Karafiáty a samet

Překvapivé podobnosti i paradoxy převratných událostí Portugalska a Československa ukazuje nová výstava Karafiáty a samet v Galerii hlavního města Prahy.

Revoluce pohledem umělců

Revoluce pohledem umělců

V čem se portugalská a československá revoluce podobají a jak na ně reagovali výtvarní umělci? Otázky si položili tvůrci nové výstavy.

Pozůstalost Otokara Březiny

Pozůstalost Otokara Březiny

První básně i cenné rukopisy esejů Otokara Březiny získal do svých sbírek Památník národního písemnictví – poprvé od autorova umrtí v roce 1929 budou přístupné badatelům.

Gallery Tour

Gallery Tour

Třetí ročník Gallery Tour se dnes konal ve Zlíně. Smyslem akce je během jediného odpoledne a večera představit zajímavým a pestrým způsobem současné umění a zlínskou architekturu široké veřejnosti.

Hurts To Be Human

Hurts To Be Human

Americká zpěvačka Pink vydává své osmé album Hurts To Be Human.

Krátké zprávy

Krátké zprávy

Aukční prodeje Zrzavého a Pruchy, Pina Bauschová v DOX a první záběry z filmu Cesta do nemožna.

Výstava Ludmily Smejkalové

Výstava Ludmily Smejkalové

Džungle barevných ornamentů a geometrických tvarů. Vlivy přírody, ale i módy a popkultury. V pražské White Pearl Gallery vystavuje svou nejnovější tvorbu Ludmila Smejkalová.

Zvon Zikmund

Zvon Zikmund

Srdce největšího zvonu v Česku nebije optimálně. Do zvonu Zikmund ve Svatovítské katedrále naráží nesymetricky a tím ho zbytečně opotřebovává. Bude proto potřeba srdce sejmout a prozkoumat jeho závěs. Závěry zveřejnili experti z ČVUT.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2019
 L ST AD HD