18 minut

4. květen 2019

Obsah dílu

Karafiáty a samet — Revoluce pohledem umělců — Pozůstalost Otokara Březiny — Gallery Tour — Hurts To Be Human — Krátké zprávy — Výstava Ludmily Smejkalové — Zvon Zikmund

Části dílu

00:38
Karafiáty a samet
  Překvapivé podobnosti i paradoxy převratných událostí Portugalska a Československa ukazuje nová výstava Karafiáty a samet v Galerii hlavního města Prahy.
  03:41
  Revoluce pohledem umělců
   V čem se portugalská a československá revoluce podobají a jak na ně reagovali výtvarní umělci? Otázky si položili tvůrci nové výstavy.
   06:29
   Pozůstalost Otokara Březiny
    První básně i cenné rukopisy esejů Otokara Březiny získal do svých sbírek Památník národního písemnictví – poprvé od autorova umrtí v roce 1929 budou přístupné badatelům.
    09:27
    Gallery Tour
     Třetí ročník Gallery Tour se dnes konal ve Zlíně. Smyslem akce je během jediného odpoledne a večera představit zajímavým a pestrým způsobem současné umění a zlínskou architekturu široké veřejnosti.
     11:09
     Hurts To Be Human
      Americká zpěvačka Pink vydává své osmé album Hurts To Be Human.
      13:05
      Krátké zprávy
       Aukční prodeje Zrzavého a Pruchy, Pina Bauschová v DOX a první záběry z filmu Cesta do nemožna.
       14:31
       Výstava Ludmily Smejkalové
        Džungle barevných ornamentů a geometrických tvarů. Vlivy přírody, ale i módy a popkultury. V pražské White Pearl Gallery vystavuje svou nejnovější tvorbu Ludmila Smejkalová.
        16:47
        Zvon Zikmund
         Srdce největšího zvonu v Česku nebije optimálně. Do zvonu Zikmund ve Svatovítské katedrále naráží nesymetricky a tím ho zbytečně opotřebovává. Bude proto potřeba srdce sejmout a prozkoumat jeho závěs. Závěry zveřejnili experti z ČVUT.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         5. květen 2019

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám