10. duben 2019

Obsah dílu

Gotický skvost Pieta z Bílska po restaurování — Zrestaurovaná socha Marie s Ježíšem — Pablo a jeho svět fantazie — Děj se co děj v Ostravě — Tomáš Brauner novým šéfem FOK — Výstava děl Edvarda Muncha v Londýně — Divadlo Stará Aréna v rozkladu — Japonský animovaný příběh – Mirai, dívka z budoucnosti

Části dílu

00:35
Gotický skvost Pieta z Bílska po restaurování
  Národní galerie představila zrestaurovanou Pietu z Bílska. Dřevěná socha Marie s Ježíšem byla v dezolátním stavu. Restaurátorské práce trvaly přes deset let, odborníci zjistili, že dílo - považované za barokní - vzniklo až o dvě století dřív.
  02:41
  Zrestaurovaná socha Marie s Ježíšem
   Pieta z Bílska je výjimečná nejen v Česku. Podobně vzácných zpodobnění Marie s umírajícím Kristem je možné ve střední Evropě najít pouze desítky.
   04:36
   Pablo a jeho svět fantazie
    Autista jako hlavní hrdina příběhu. Téma, které se nejen ve filmu objevilo několikrát. V poslední době vznikají o této diagnoze i dokumenty. Tentokrát jde o pětiletého Pabla - snímek přibližuje, s čím vším se autistický chlapec potýká.
    06:49
    Děj se co děj v Ostravě
     Swingový muzikál Colea Portera Děj se co děj patří ve svém žánru k nejúspěšnějším hitům třicátých let. V České republice se zatím uváděl jen v Plzni.
     09:06
     Tomáš Brauner novým šéfem FOK
      Novým šéfdirigentem symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK bude od příští sezóny Tomáš Brauner. Na postu vystřídá po pěti letech finského dirigenta Pietariho Inkinena. Brauner v současnosti šéfuje Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně.
      10:12
      Výstava děl Edvarda Muncha v Londýně
       Výtvarníka Edvarda Muncha, autora věhlasného Výkřiku, představuje nová výstava Love and Angst v Britském muzeu v Londýně.
       12:23
       Divadlo Stará Aréna v rozkladu
        Ostravský spolek Stará Aréna je stále bez většiny herců, kteří kvůli neshodám s vedením scénu na začátku roku opustili. Svůj odchod zdůvodňují ztrátou důvěry.
        15:23
        Japonský animovaný příběh – Mirai, dívka z budoucnosti
         Jak a proč se přátelit s vlastní sestrou, která se sotva narodila a v životě malého chlapce zatím spíš překáží?
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         11. duben 2019

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám