18 minut

24. březen 2019

Obsah dílu

Road-movie Všechno bude ovládla České lvy — Road-movie Všechno bude ovládla České lvy — Nejlepší dokument — Další oceněné snímky — V Lipsku skončil knižní veletrh — Klavírní koncert šéfdirigenta s manželkou — Elvis ze Záluží v nominacích na Literu — Kultura v příštím týdnu

Části dílu

00:38
Road-movie Všechno bude ovládla České lvy
  Nejlepší film, režie, scénář, herec a herečka ve vedlejších rolích a také střih. Letošním Českým lvům dominoval snímek Všechno bude.
  03:02
  Road-movie Všechno bude ovládla České lvy
   Olmo Omerzu je hostem Událostí v kultuře.
   07:01
   Nejlepší dokument
    V kategorii Nejlepší dokument si sošku Českého lva odnesl snímek King Skate režiséra Šimona Šafránka. Jeho celovečerní filmový debut představuje kultovní postavy českého i světového skateboardingu uprostřed komunistického režimu.
    08:06
    Další oceněné snímky
     Přidám ještě přehled dalších oceněných. Nejlepší herečkou ve vedlejší roli je podle akademie Eliška Křenková za film Všechno bude.
     10:52
     V Lipsku skončil knižní veletrh
      V Lipsku skončil knižní veletrh, kde bylo Česko hlavním hostem. Zaznamenala to i německá média. Příspěvky o českých spisovatelích se objevily v hlavním zpravodajství ZDF i ARD.
      13:12
      Klavírní koncert šéfdirigenta s manželkou
       Klavírní recitál, se kterým slaví úspěchy na světových pódiích, představili Dennis Russell Davies a Maki Namekawová brněnskému publiku.
       15:24
       Elvis ze Záluží v nominacích na Literu
        Elvis ze Záluží – tak se jmenuje povídkový soubor od Jiřího Kamene, který soutěží o Literu za nejlepší prózu. Autor se v něm zaměřil na zlomové situace jedince i společnosti, a to s velkou dávkou ironie, nadsázky a také černého humoru.
        17:28
        Kultura v příštím týdnu
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         25. březen 2019

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám