Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Czech Grand Design

Czech Grand Design

Už za chvíli se začnou rozdávat ocenění pro nejlepší české designéry. Šanci má napříč kategoriemi čtyřiadvacet umělců. A jak určují pravidla, podobu letošní trofeje pro vítěze navrhovala loňská vítězka.

Czech Grand Design

Czech Grand Design

Živý vstup Pavly Sedliské.

Mike Shinoda v Praze

Mike Shinoda v Praze

V Praze včera vystoupil rapper Mike Shinoda. Do Česka přijel s novým sólovým albem, ale i s hity své domovské kapely Linkin Park. Vyprodaným koncertem se taky fanoušci rozloučili s jejím zpěvákem Chesterem Benningtonem, který zemřel před dvěma lety.

Emil Pirchan v Brně

Emil Pirchan v Brně

Koncem 19. století byl nejslavnějším malířem žijícím v Brně - Emil Pirchan portrétoval například brněnské primátory. Přesto je dnes už téměř neznámý. Změnit to chce Muzeum města Brna - uspořádalo mu první novodobou výstavu.

Český lev: režie

Český lev: režie

Předávání cen Český lev se blíží. Už tuto sobotu se dozvíme jména držitelů výročních filmových ocenění. Za režii jsou nominovaní tvůrci snímků, jejichž hrdiny jsou postavy naší nedávné historie, dvojice kluků na útěku, dvojice stárnoucích mužů na cestě i soubor divadelních ochotníků.

Ceny Thálie

Ceny Thálie

Ceny Thálie si letos vítězové převezmou v Národním divadle pátého října. Herecká asociace po pět-a-dvaceti letech mění termín tak, aby hodnotila inscenace až po divadelní sezoně.

Magnesia Litera

Magnesia Litera

První kniha Petra Stančíka ze současnosti, to je román Nulorožec, nominovaný na cenu Magnesia Litera v kategorii prózy. Stančík v něm se svým typickým humorem splétá prvky detektivky, mystiky i science fiction.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2019
 L ST AD HD