13. únor 2019

Obsah dílu

Kniha o historii významných pražských paláců — Šílený hedvábník Zika Asher — Nominace na nejkrásnější knihy — Londýnský úspěch tenoristy Pavla Černocha — Společný koncert Pavla Černocha s FOK — Do Pardubického kraje jezdí nejmíň turistů — Předávání Cen Vinyla — Hledá se architekt, který dokončí Pleskotův Bílý stín — Stingův muzikál v Brně — Zpěvák Hozier vystoupí v Praze

Části dílu

00:35
Kniha o historii významných pražských paláců
  V rukách šlechticů, nacistů a nakonec Národní galerie. Několik staletí starou historii Schwarzenberského a Salmovského paláce popisuje vůbec první ucelená monografie.
  02:37
  Šílený hedvábník Zika Asher
   Šaty z jeho látek šily nejvýznamnější evropské módní domy. V Česku je přitom jméno Zika Ascher téměř neznámé. Pražský rodák ze židovské rodiny měl před druhou světovou válkou v metropoli úspěšný obchod s luxusními látkami.
   04:53
   Nominace na nejkrásnější knihy
    Známe nominace na nejkrásnější české knihy roku 2018. Letos se do soutěže přihlásilo nejvíce titulů v historii soutěže.
    06:06
    Londýnský úspěch tenoristy Pavla Černocha
     Další velkého úspěchu ve své kariéře dosáhl tenorista Pavel Černoch. Na začátku února debutoval v královské opeře – v londynské Covent Garden. A to co by Boris - v inscenaci Janáčkovy Káti Kabanové.
     07:38
     Společný koncert Pavla Černocha s FOK
      Hostem Událostí v kultuře je tenorista Pavel Černoch.
      11:49
      Do Pardubického kraje jezdí nejmíň turistů
       Kraj patří dlouhodobě k nejhorším, co se návštěvnosti týká. Potvrzují to i aktuální čísla statistického úřadu. Hejtmanství proto ročně investuje miliony do propagace - a snaží se přilákat filmaře.
       13:30
       Předávání Cen Vinyla
        Šanci na vítězství v kategorii Deska roku mají kapely Tomáš Palucha a Povodí Ohře a projekt kytaristy Jana Boroše Čáry života. A právě jeho koncert dnešní vyhlašovací večer odstartoval.
        14:12
        Hledá se architekt, který dokončí Pleskotův Bílý stín
         Hledá se architekt, který dokončí Pleskotův Bílý stín. Galerie výtvarného umění v Ostravě vypsala výběrové řízení na zhotovitele přístavby Domu umění. Plány vznikly už v roce 2011.
         15:01
         Stingův muzikál v Brně
          Hity známého hudebníka Stinga zazní na jevišti Městského divadla v Brně. K muzikálu, který měl premiéru před pěti lety na Broadwayi, zpěváka inspirovalo jeho dětství na severu Anglie. Brněnská scéna uvede Poslední loď v českém překladu - včetně písní.
          16:56
          Zpěvák Hozier vystoupí v Praze
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           14. únor 2019

           Přehled dílů

            

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám