18 minut

17. leden 2019

Obsah dílu

Pussy Riot v Akropoli — Rozhovor s Marijou Aljochinovou — Palach v Galerii Skleňák — Studentské útulny — JazzFest Brno — Divadelník v Aréně — Národní filmové muzeum — Krátké zprávy — Inscenace JAMU ve znakovém jazyce

Části dílu

00:38
Pussy Riot v Akropoli
  Členka ruské protestní skupiny Pussy Riot Marija Aljochinová vystoupila včera večer v pražském Paláci Akropolis. V hudebně-divadelní performanci představila historii skupiny od akce v moskevské katedrále Krista Spasitele, až po své zatčení, soud a věznění.
  03:01
  Rozhovor s Marijou Aljochinovou
   Ještě před svým vystoupením se Marija Aljochinová svěřila, jak se vyrovnávala s vězněním, hovořila o současném Rusku a reagovala taky na slova Miloše Zemana, který v rozhovoru pro Český rozhlas označil Pussy Riot za - mimo jiné - deviantní dámy.
   05:48
   Palach v Galerii Skleňák
    Smuteční průvod v den pohřbu Jana Palacha ukazují fotografie na výstavě v pražské Galerii Skleňák.
    06:37
    Studentské útulny
     Studenti architektury ČVUT představili své útulny - tedy přístřešky, které nabídnou útočiště turistům během náhlé změny počasí. Mladí architekti je v rámci výuky nejen navrhli, ale i postavili. Ještě letos se útulny přesunou do Krkonošského národního park
     09:16
     JazzFest Brno
      JazzFestBrno dnes zveřejnil kompletní program. Na mezinárodní jazzový festival letos na jaře přijede třeba zpěvačka Diana Reevesová, trumpetista Branford Marsalis nebo už dříve avizovaný trojnásobný držitel Grammy Stanley Clarke.
      10:02
      Divadelník v Aréně
       Komorní scéna Aréna si vybrala Divadelníka. Hra rakouského dramatika Thomase Bernharda se zamýšlí nad postavením umělce ve společnosti.
       12:29
       Národní filmové muzeum
        Kdo jsou ruchaři a jak vzniká plošková animace - tyto i další detaily ze světa kinematografie představuje Národní filmové muzeum v Praze.
        14:28
        Krátké zprávy
         Spor o hodinky Prim, jak bydlí Matěj Ruppert a Terezie Kovalová a pocta Chrisi Cornellovi
         15:36
         Inscenace JAMU ve znakovém jazyce
          Dva významné umělce svedla dohromady autorská inscenace studentů Janáčkovy akademie múzických umění v Brně – potkávají se v ní skladatel Leoš Janáček a indický básník Rabíndranáth Thákur
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          18. leden 2019

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám