17. prosinec 2018

Část: Ceny J. Chalupeckého

Obsah dílu

Vánoční koncert Státní opery — Ceny J. Chalupeckého — Ceny J. Chalupeckého — Homo zabijens — Zlatý poklad na Králicku — McCartneyho turné — Revizor Na Vinohradech — Příběh zlíchovské sklárny

Části dílu

00:37
Vánoční koncert Státní opery
  České koledy v podání první české scény. Na koncertu Státní opery v pražském Fóru Karlín zazní mimo jiné vánoční skladby v úpravě jednoho z nejvýznamějších tuzemských autorů filmové hudby Luboše Fišera.
  03:17
  Ceny J. Chalupeckého
   Již po devetadvacáté dnes večer Společnost Jindřicha Chalupeckého vyhlásí držitele stejnojmenné ceny za mimořádně výraznou tvorbu v oboru výtvarného umění pro autory do 35 let.
   04:43
   Ceny J. Chalupeckého
    Živý vstup Vladimíry Junkové.
    07:27
    Homo zabijens
     Divadlo Polárka uvádí hru Homo zabijens: Konec lovců mamutů na motivy románu Dědicové držitele Nobelovy ceny Williama Goldinga.
     09:22
     Zlatý poklad na Králicku
      Pardubičtí archeologové hlásí unikátní nález - šedesát zlatých dukátů ze šestnáctého a sedmnáctého století.
      11:10
      McCartneyho turné
       „Mám pocit, že dnes tu bude velká party,“ těmito slovy zahájil Paul McCartney svůj londýnský koncert. V rámci turné Freshen Up zazněly některé klasické hity jako All My Loving nebo Hard Days Night.
       12:00
       Revizor Na Vinohradech
        Divadlo Na Vinohradech nastudovalo Revizora. Pro poslední letošní premiéru si vybralo právě Gogolovu klasiku a jednu z nejslavnějších komedií vůbec.
        13:58
        Příběh zlíchovské sklárny
         Příběh zlíchovské sklárny ukazují v pražské galerii Portheimka. Podnik založil v sedmdesátých letech 19. století inženýr a podnikatel Josef Inwald.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         18. prosinec 2018

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám