18 minut

14. prosinec 2018

Část: Historické drama Toman v Ney Yorku a Palm Springs

Obsah dílu

Klapzubova jedenáctka v brněnském divadle — Historické drama Toman v Ney Yorku a Palm Springs — Nová jména do Síně slávy — Kniha roku Raději zešílet v divočině — Myši patří do nebe — Dvojkoncert The Offspring v Česku — Lonely Horny Only — Cena Miese van der Roheho a Češi — Bratři Ranní vystavují v Galerii u Betlémské kaple

Části dílu

00:36
Klapzubova jedenáctka v brněnském divadle
  Moderní pohádka o statečných chlapcích z malé vesnice, kteří se nezaleknou nástrah velkého světa. Tak to je slavná fotbalová povídka Eduarda Basse, kterou teď na jeviště přeneslo Městské divadlo Brno.
  02:34
  Historické drama Toman v Ney Yorku a Palm Springs
   Historické drama Toman od režiséra Ondřeje Trojana uvidí festivalové publikum ve Spojených státech. Hned začátkem roku si ho do svého programu vybrala přehlídka v New Yorku a v Palm Springs.
   03:15
   Nová jména do Síně slávy
    Zpěvačka Janet Jacksonová nebo skupina The Cure vstoupí do Rock and Rollové síně slávy - nováčků bude celkem sedm. Pět z nich je z Velké Británie.
    05:21
    Kniha roku Raději zešílet v divočině
     Rozhovor s Alešem Pelánem.
     09:40
     Myši patří do nebe
      V barrandovských studiích se právě začal vyrábět animovaný film Myši patří do nebe koprodukovaný Českou televizí. S rozpočtem osmdesát pět miliónů je nejdražší svého druhu, který se v tuzemsku točí.
      12:03
      Dvojkoncert The Offspring v Česku
       Punková legenda The Offspring se příští rok hned dvakrát vrátí do Česka. 20. srpna bude hrát v Amfiteatru v Lokti a o den později ještě na výstavišti v Brně.
       13:14
       Lonely Horny Only
        Do sítě vztahů se zaplétá nová inscenace pražského A studia Rubín - Lonely Horny Only. Autorský projekt režiséra Ondřeje Štěfaňáka a scénáristky Dagmary Radové řeší osamocenost a to i v partnerských vztazích.
        15:05
        Cena Miese van der Roheho a Češi
         Dvanáct staveb z Česka a hned dvě z ateliéru Petra Hájka se bude příští rok ucházet o architektonickou cenu Miese van der Roheho. Z téměř čtyř stovek nominovaných projektů z celé Evropy vybere porota v půlce ledna 40 finalistů.
         15:38
         Bratři Ranní vystavují v Galerii u Betlémské kaple
          Dva bratři, dva výtvarníci na jejich vůbec první společné výstavě. Práce Michala a Emanuela Ranných teď vedle sebe představuje pražská Galerie u Betlémské kaple.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          15. prosinec 2018

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám