Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Snímky invaze roku 1968

Padesát let po okupaci Československa jsou poprvé k vidění některé dosud nepublikované snímky z této doby.

68'

Snímky k srpnu 68 začala fotografka a kurátorka Dana Kyndrová dávat dohromady před 15 lety. Na výstavu nakonec sesbírala práce od čtyř desítek autorů.

V karlínském letním kině začíná projekt '68

Žert, Ucho, Světáci nebo Všichni dobří rodáci. Vybrané filmy spojené s rokem 1968 ode dneška uvádí Český rozhlas v letním kině na Karlínské scéně Regina. Projekt ´68 startuje úderem půl deváté filmem Spalovač mrtvol a potrvá až do neděle.

Prague Pride

Živý vstup Vladimíry Junkové.

90 let od narození Andyho Warhola

Umělecká ikona a to nejenom gay komunity Andy Warhol. Dnes by se dožil devadesáti. Amerického malíře, grafika, filmového tvůrce a vůdčí osobnost pop artového hnutí proslavily třeba tyto obrazy plechovek Cambellových polévek.

Století objektivem Ostravanů

Ostravané sestavují vlastní fotografickou publikaci. Za projektem s názvem Století objektivem Ostravanů stojí tamní archiv i město.

Než slehne rudý prach

Mladý advokát schopný všeho jako hlavní hrdina románu ze současné Číny. Vychází kniha Než slehne rudý prach.

České animátory učí spoluatoři filmových hitů

Český animovaný film se snaží o návrat na výsluní a pomáhají mu k tomu i výtvarníci, kteří v minulosti pracovali na hitech jako byl například Shrek, nebo Přeběh hraček.

Noc flamenca v Brně

Nocí flamenca na hradě Špilberk odstartoval 27. ročník kytarového festivalu. Publiku zahrála španělská kapela pod vedením Javier Condeho.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2018
 L ST AD HD