Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Otevření Čapkovy vily veřejnosti

Otevření Čapkovy vily veřejnosti

Téměř sedm stovek lidí si včera přišlo prohlédnout vilu Karla Čapka na pražských Vinohradech. Veřejnosti se otevřela vůbec poprvé. Dům, ve kterém spisovatel žil od roku 1924 až do svojí smrti, čeká rekonstrukce.

Festival Český Krumlov

Festival Český Krumlov

Hudební festival Český Krumlov dnes přivítá dva ze svých nejslavnějších hostů. Pěvce Piotra Bezcalu a Sondru Radvanovskou. Polského tenoristu a kanadskou sopranistku doprovodí orchestr PKF - Prague Filharmonia.

Colours of Ostrava vrcholí

Colours of Ostrava vrcholí

Živý vstup Petry Křížkové.

Rudé trenky v Londýně

Rudé trenky v Londýně

Obří červené trenky visí na fasádě londýnské Red Gallery. Odkazuji na akci skupiny Ztohoven na Pražském hradě. Podle kurátora Jaroslava Krampola jsou trenky celosvětovým symbolem špinavého prádla. V Londýně budou k vidění do konce července, pak se přesunou do ČR.

ComicCon v San Diegu

ComicCon v San Diegu

Tisíce fanoušků sci-fi a fantasy dorazily do kalifornského San Diega. Začala tam nejprestižnější žánrová přehlídka – mezinárodní Comic-con. Filmová studia na ní prezentují chystané seriály a snímky.

Selské slavnosti v Holašovicích

Selské slavnosti v Holašovicích

ihočeské Holašovice si připomínají dvacet let od zapsání na seznam UNESCO. Uspořádaly proto selské slavnosti s hudebními vystoupeními, ukázkami tradičních řemesel i lidového umění.

Měsíční sonáta v Planetáriu

Měsíční sonáta v Planetáriu

Fenomén Měsíc – právě tomu se věnuje nový program pražského Planetária. Měsíční sonáta sleduje nejen jeho vývoj ale snaží se přiblížit i důvody, proč lidstvo vždycky fascinoval.

Děsivé dědictví

Děsivé dědictví

Horor, ve kterém nepřítelem hrdinů není duch majitelky jejich domu, ale oni samotní. Do českých kin vstupuje snímek Děsivé dědictví. Už teď o něm kritici mluví jako úspěšném zástupci žánru.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2018
 L ST AD HD