Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Smetana na Vltavě

Smetana na Vltavě

Hudba Bedřicha Smetany v klasické i možná nečekané podobě. Oslavy dvoustého výročí založení Národního muzea pokračují v průběhu léta hlavně hudebním programem. V Muzeu Bedřicha Smetany u Karlova Mostu dnes festivalem Smetana na Vltavě.

Alex Webb v Leice

Alex Webb v Leice

Alex Webb - americký fotograf a zároveň i kurátor vlastní výstavy v pražské Leica Galerry. Pro šedé zdi v prostoru vybral výrazně barevné fotografie z cest okolo rovníku.

Ennio Morricone v Praze

Ennio Morricone v Praze

Legendární skladatela a dirigent Ennio Morricone opět v Praze. Přestože loni v říjnu u nás odehrál poslední koncert, dnes s Českým národním symfonickým orchestrem zkoušel na zítřejší vystoupení v Obecním domě.

Přehlídka českého sklářství

Přehlídka českého sklářství

České sklářství – umění známé po celém světě. Práce mistrů jako je Stanislav Libenský, Jaroslava Brychtová nebo Bořek Šípek, ale i zahraničních autorů nabízí výstava uměleckého skla v dlouho opomíjeném letohrádku Portheimka na pražském Smíchově.

Přehlídka českého sklářství

Přehlídka českého sklářství

Čeští skláři ovlivnili i americkou výtvarnici Karen LaMonte. Před devatenácti lety se rozhodla žít a tvořit v Česku. Obdivuje totiž umění vycházející ze sklárny nejen v Železném Brodě.

Masters of Rock

Masters of Rock

Vizovicemi na Zlínsku zní rocková hudba. Na tamní festival Masters of Rock přijíždí každoročně desetitisíce fanoušků. Letos jim hraje 40 kapel z celého světa. Mimo jiné Helloween, Powerwolf nebo poprvé sólově zpěvák Gene Simmons.

Seriál o sestře Ratchedové

Seriál o sestře Ratchedové

Velká sestra z Formanova přeletu nad kukaččím hnízdem se vrací. Streamovací televize Net-flix chystá seriál Ratched podle jména vrchní ošetřovatelky blázince. 18dílná série bude filmu dějově přecházet. Producentem je Michael Douglas.

Funkcionalistický pavilon v Lounech

Funkcionalistický pavilon v Lounech

V Lounech ožívá funkcionalistický pavilon A, dominanta tamních Masarykových sadů. Bude sloužit jako nový prostor pro kulturu a společenské akce. Proměnou pavilonu vyvrcholila první etapa obnovy největšího městského parku.

Hloupá písnička

Hloupá písnička

Skladbu, která vleze do hlavy a stane se otravnou, teď vydala kapela Wohnout. Pojmenovala ji příznačně Hloupá písnička a klip vznikal ve vzduchu, pod vodou nebo v pražské zoo.

Výstava v Trafo gallery

Výstava v Trafo gallery

Odvrácenou stranu současného světa řeší pětice maďarských umělců na výstavě Gloomy Sunday - Hungarian Madness neboli maďarské šílenství. Vybrané autory spojuje společný zájem o témata z hlubin lidského vědomí. Otázky smrti, sexuality a identity.

Concert de Paris na Artu

Concert de Paris na Artu

Francie dnes slaví státní svátek Dobytí Bastily. A Paříž opět uspořádala velkolepý koncert přímo pod Eiffelovou věží. Vystoupí na něm dvě stovky hudebníků, mezi nimi sopranistka Aida Garifullinová, mezzosopranistka Joyce DiDonatová.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2018
 L ST AD HD