11. březen 2018

Obsah dílu

Český lev 2017 — Český lev 2017 — Freud v Řeznické — Pražský výběr Symphony — Padělky obrazů Kamila Lhotáka — DJ Agoria v Praze — Dražba nejvzácnější známky — Osudy Petra Siostrzonka — Kultura v příštím týdnu

Části dílu

00:37
Český lev 2017
  Nejlepším filmem loňského roku je Bába z ledu. Snímek Bohdana Slámy o lásce dvou otužilců získal šest Českých lvů. Ty se letos rozdávaly už po pětadvacáté.
  02:54
  Český lev 2017
   Anketu jednoznačně opanoval snímek Bohdana Slámy. Kdo získal lvy v dalších kategoriích?
   04:22
   Freud v Řeznické
    Jak to vypadá, když se na jevišti potká otec psychoanalýzy a jeden z nejúspěšnějších autorů moderní britské literatury? Pražské divadlo v Řeznické uvádí českou premiéru představení dramatika Marka St. Germaina.
    07:07
    Pražský výběr Symphony
     Pražský výběr Symphony v pražském Fóru Karlín. Spojení rockové muziky kapely Pražský výběr a českého národního symfonického orchestru tu znělo včera večer.
     09:10
     Padělky obrazů Kamila Lhotáka
      Policejní muzeum vystavuje padělky obrazů Kamila Lhotáka - jednoho z nejprodávanějších českých malířů.
      11:46
      DJ Agoria v Praze
       Francouzský dýdžej a producent Agoria hraje převážně žánr techno a s oblibou využívá i filmovou hudbu. Na taneční scéně se tento populární umělec pohybuje už dvacet let.
       12:28
       Dražba nejvzácnější známky
        V pražském Obecním domě se dnes dražila nejvzácnější známka stoleté historie Československa - čtyřkorunová na žilkovaném papíře s obráceným přetiskem Pošta československá.
        13:52
        Osudy Petra Siostrzonka
         Knězem se stal v osmdesátých letech - tedy v době, kdy se tehdejší režim snažil zrušit řeholní řády. Po Sametové revoluci přišel do Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze.
         15:56
         Kultura v příštím týdnu
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          12. březen 2018

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám