Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Spasitelé světa

Spasitelé světa

Nejdražší vydražený obraz na světě vystaví nedávno otevřená pobočka francouzského Louvru v Abu Zabí. O kupci obrazu prodaného v přepočtu za téměř deset miliard korun se dlouho spekulovalo.

Bob Dylan v Brně

Bob Dylan v Brně

Po čtyřech letech v Česku znovu zazpívá Bob Dylan. Americký hudebník vystoupí v dubnu v brněnské hale Vodova. Koncert bude jedním z tisíce vystoupení, které už umělec odehrál během svého turné nazvaného Never Ending, tedy Nikdy nekončící.

Výročí Chorea Bohemica

Výročí Chorea Bohemica

Chorea Bohemica – český soubor, který originálně představuje lidové umění slaví 50 let. Ve svých vystoupení spojuje tanec a hudbu s mluveným slovem nebo třeba i pantomimou.

Lidové písně v podání Chorea Bohemica

Lidové písně v podání Chorea Bohemica

Host ve studiu - Jan Borůvka, hudebník a člen souboru Chorea Bohemica.

Indiáni v Náprstkově muzeu

Indiáni v Náprstkově muzeu

Minulé i současné tradice indiánů nabídne od zítřka Náprstkovo muzeum v Praze. Na návštěvníky čeká dvanáct set předmětů, které získali čeští badatelé a cestovatelé.

Ceny Apollo

Ceny Apollo

Hudební kritici odtajnili nominace na letošní cenu Apollo. O vítězi se rozhodne mezi sedmi nahrávkami. Uspět může debut skupiny Cold Cold Nights nebo brněnských melancholiků Fiordmoss.

Igor Ardašev s Filharmonií Brno

Igor Ardašev s Filharmonií Brno

Brněnská filharmonie zahájila sezonu s novým sólistou. Tím je světoznámý pianista a rodák z Brna Igor Ardašev. Vstupenky na dva prosincové koncerty byly vyprodané už v létě.

Praha 25 let v UNESCO

Praha 25 let v UNESCO

Praha slaví pětadvacáté výročí zápisu Historického centra na Seznam světového kultorního a přírodního dědictví UNESCO.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2017
 L ST AD HD