Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Koncert v pražské Rudolfinu

Klavírní koncert Sergej Prokofjeva a Pátá symfonie Petra Iljiče Čajkovského v pražské Rudolfinu.

Zemřel Johny Hallyday

Zemřel Johnny Hallyday. Zpěvák a herec známý taky pod přezdívkou francouzský Elvis. Bylo mu 74 let. Vydal víc než padesátku alb a stál u zrodu francouzského rock 'n' rollu.

Nový ministr kultury

Novým ministrem kultury ve vládě Andreje Babiše se stane nestraník Ilja Šmíd. V minulosti byl ředitelem Pražské komorní filharmonie nebo Symfonického orchestru FOK.

Nový ministr kultury

Host ve studiu - Alena Zemančíková, publicistka a spisovatelka.

Turnerova cena pro Lubainu Himidovou

Výtvarnice Lubaina Himidová je čerstvou laureátkou Turnerovy ceny. Prestižní ocenění za výtvarné umění uděluje londýnská galerie Tate od roku 1984.

Jasno Lepo Podstín Zhyna

Irská spisovatelka Sara Baume viděla v Praze první divadelní adaptaci svého literárního debutu Jasno Lepo Podstím Zhyna. Dramatizaci pro Meet Factory připravila režisérka Viktorie Čermáková a do jediné role obsadila herečku Evu Salzmannovou.

Zahájení Berlinále

Psí ostrov, nový snímek režiséra Wese Andersona, zahájí v polovině února Berinále. Pořadatelé vybrali na úvod festivalu animovaný titul vůbec poprvé.

Fotograf Karel Otto Hrubý vystavuje Dům umění

Fotograf, který si vypracoval osobitý styl a zachycoval poetiku i docela obyčejných momentů. Karel Otto Hrubý se výrazně zapsal od konce 50. let. Jeho jedinečné snímky teď spolu s méně známými obrazy vystavuje brněnský Dům umění.

Talenty na Janáčkové akademii

Hudební talenty různého věku i zaměření představuje Janáčkova filharmonie. Ostravskému publiku zítra zahraje šestnáctiletý hráč na kontrabas nebo pikolistka ze Sicílie.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2017
 L ST AD HD