5. prosinec 2017

Obsah dílu

Eva Jiřičná znovu staví ve Zlíně — Eva Jiřičná a funkcionalismus Zlína — Národní galerie v roce 2018 — Výstavní sezona Národní galerie — Sto let od narození I. Bergmana — Tragický osud Olomoucké synagogy — Soutěž o návrh lávky do Karlína — Surrealistický dům Luba Kristka — Zpěvák a skladatel John Cale v Praze — Přání k mání

Části dílu

00:36
Eva Jiřičná znovu staví ve Zlíně
  Velká část návrhů světoznámé architektky Evy Jiřičné vznikla pro Londýn, kde prožila část svého života. Postavila tam například autobusové nádraží, nebo několik mostů. Teď se vrátila domů - do Zlína.
  02:30
  Eva Jiřičná a funkcionalismus Zlína
   Eva Jiřičná pro Zlín postavila už třeba Kongresové centrum, nebo dvě budovy univerzity: například Fakultu humanitních studií.
   03:36
   Národní galerie v roce 2018
    Národní galerie v Praze představila program na příští rok. Zaměří se nejen na sté výročí založení Československé republiky, ale taky na silné ženské autorky v umění.
    05:47
    Výstavní sezona Národní galerie
     Rozhovor s ředitelem Jiřím Fajtem.
     07:54
     Sto let od narození I. Bergmana
      Příští rok bude celosvětově patřit oslavám stého výročí narození švédského režiséra Ingmara Bergmana - přidá se i Česko.
      10:25
      Tragický osud Olomoucké synagogy
       Olomoucká synagoga měla reprezentovat olomoucké Židy, nevydržela ale ani první den německé okupace. Unikátní stavba v maursko-byzantském stylu vznikla v roce 1897 podle návrhu vídeňského architekta Jacoba Gartnera.
       12:31
       Soutěž o návrh lávky do Karlína
        Olomoucká synagoga měla reprezentovat olomoucké Židy, nevydržela ale ani první den německé okupace. Unikátní stavba v maursko-byzantském stylu vznikla v roce 1897 podle návrhu vídeňského architekta Jacoba Gartnera.
        12:53
        Surrealistický dům Luba Kristka
         Dům s neobvyklou fasádou překvapuje kolemjdoucí v brněnské čtvrti Černá pole. Podle svých představ ho vyzdobil a zabydlel surrealistický sochař, malíř a performer Lubo Kristek.
         14:45
         Zpěvák a skladatel John Cale v Praze
          V Praze po třech letech vystoupí velšský zpěvák a skladatel John Cale. V červnu bude hostem festivalu Metronome. Spoluzakladatel skupiny Velvet Underground vystupuje od roku 1970 sólově.
          15:49
          Přání k mání
           Rodinný film plný kouzel vstoupí do kin ve čtvrtek. Snímkem chce režisér Vít Karas navázat na tradici českých hraných filmů pro celou rodinu. Na snímku spolupracovala i Česká televize.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           6. prosinec 2017

           Přehled dílů

            
           Stopáž13 minut

           29. březen

           Čeští skláři na přehlídce v Milánu — Galerie a energetická krize — Kunderův esej v češtině — Román L. Ulické — Krátké zprávy z kultury — Žatec a chmelařská oblast na seznamu UNESCO?

           29. 3. 2023 na ČT art
           Stopáž13 minut

           28. březen

           Divadelní hra Přípravy na všechno — 15. Pražské Quadriennale — Rodina z USA daruje plátna Židovskému muzeu — Kati v Divadle Bolka Polívky — Azyl pro Divadlo Bolka Bolívky — Krátké zprávy z kultury — Balet Princezna Hyacinta — Hra s hvězdami: Crime Boss

           28. 3. 2023 na ČT art
           Stopáž13 minut

           27. březen

           Nové album Depeche Mode — Grand festival smíchu — Seno, sláma, skládka — Opera o Františku Drtikolovi — Krátké zprávy z kultury — Noví Tři mušketýři

           27. 3. 2023 na ČT art
           Stopáž13 minut

           26. březen

           Wenkův dům v Jaroměři — Smrtná neděle — Čtvrtá řada seriálu Boj o moc — Týden mučednic — Muzikál Bodyguard v pražském Karlíně — Krátké zprávy z kultury — Rekonstrukce katedrály Notre Dame

           26. 3. 2023 na ČT art
           Stopáž13 minut

           25. březen

           Pohled obyvatel zničeného Charkova — Festival světla v Plzni — Výstava Slyším trávu růst — Festival Struny dětem — Krátké zprávy z kultury — Umělecké duo Gilbert a George otevírají centrum — Horkýže Slíže v pořadu Týden v kultuře

           25. 3. 2023 na ČT art
           Stopáž13 minut

           24. březen

           Dokument Kuciak: Vražda novináře — Popelka v moderním pojetí — In the House Pavla Duška — Krátké zprávy z kultury — Hra Konsent v Činoherním klubu — Televizní premiéra Posledního závodu

           24. 3. 2023 na ČT art

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám