18 minut

12. říjen 2017

Obsah dílu

Kontrolní den v Národním muzeu — USA opustí organizaci UNESCO — Začíná festival světla Signal — Portrét Ježíše v dražbě — Dobré ploty dělají dobré sousedy — Festival dokumentárních filmů Ji.hlava — Výstava konceptuálního umění v Brně — Nový projekt Artotéka — Začíná filmový festival v Chicagu — Opravené sochy v Ostravě

Části dílu

00:37
Kontrolní den v Národním muzeu
  Oprava historické budovy Národního muzea pokračuje podle časového i finančního plánu. Pro veřejnost se má otevřít přesně za rok. Při dnešním kontrolním dnu, který navštívil i ministr kultury Daniel Herman, to řekl ředitel muzea Michal Lukeš.
  02:24
  USA opustí organizaci UNESCO
   Spojené státy opustí na konci letošního roku organizaci UNESCO. V prohlášení to uvedlo americké ministerstvo zahraničí. Podle agentury AP krok souvisí s několika rezolucemi, které Washington vnímá jako protiizraelské.
   02:44
   Začíná festival světla Signal
    V Praze začíná Signal festival. Nabídne 20 světelných instalací a videomapingů na historické budovy v centru města. Živý vstup redaktorky Terezy Willoughby.
    08:04
    Portrét Ježíše v dražbě
     Portrét Ježíše - poslední dílo Leonarda da Vinciho v soukromé sbírce - bude v polovině listopadu dražit newyorská aukční síň Christie´s. O obrazu, který byl dlouho považovaný za ztracený, se mluví jako o mužské verzi Mony Lisy.
     08:26
     Dobré ploty dělají dobré sousedy
      Po celém New Yorku rozmístil čínský umělec a bojovník za lidská práva Aj Wej-Wej víc než tři sta svých instalací. Výstava s názvem „Dobré ploty dělají dobré sousedy“ má upozornit na globální uprchlickou krizi.
      10:36
      Festival dokumentárních filmů Ji.hlava
       Festival dokumentárních filmů JI.HLAVA představil program letošního jednadvacátého ročníku. Během šesti dnů si budou návštěvníci vybírat z projekcí více než tří stovek filmů.
       12:32
       Výstava konceptuálního umění v Brně
        Brněnská Fait gallery představuje výstavu konceptuálního umění 70. let. Kurátoři shromáždili a vystavili skoro tisíc děl 65 československých autorů. K nim patří například Dalibor Chatrný.
        14:41
        Nový projekt Artotéka
         Zapůjčit si spolu s knihami i současné umění. Možnost, kterou ode dneška nabízí Moravská galerie v Brně. Její nově rekonstruovaná knihovna v Pražákově paláci funguje nepřetržitě už víc než 130 let a nabízí přes 140 tisíc kusů umělecké literatury.
         15:31
         Začíná filmový festival v Chicagu
          Životopisné drama Marshall - příběh prvního afroamerického soudce Nejvyššího soudu Spojených států - zahajuje v Chicagu třiapadesátý ročník filmového festivalu.
          15:59
          Opravené sochy v Ostravě
           Ostrava opravila čtyři sochy z šedesátých let. Kovové plastiky vznikly na Mezinárodním sympoziu prostorových forem a měly vystihnout průmyslový charakter města. Komunistům se ale sochy znelíbily.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           13. říjen 2017

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám