Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Magdaléna Kožená zpívá v pražském Rudolfinu

Hvězdná česká mezzosopranistka s neméně hvězdným tanečníkem flamenka. A to ve společném programu na jednom jevišti. Magdalena Kožená právě teď vystupuje v pražském Rudolfinu s Antoniem El Pipou.

Magdaléna Kožená a spojení barokní písně a flamenka

Živý vstup redaktora Martina Rachmana.

Byt umělce jako výtvarné dílo

Víc než třicet let tvořil Milan Beránek sochy a plastiky doma v obýváku. Když byt opouštěl, rozhodl se ho galerista Tomáš Hejtmánek zachovat v původní podobě.

Výstava Věnuše

Venuši z Hlubokých Mašůvek vystavilo Moravské zemské muzeum v Brně. Sošku starou zhruba 6 tisíc let našel český archeolog František Vildomec ve třicátých letech.

Forum 2000 přivezlo kubánský punk

Kubánská punk-rocková skupina Porno para Ricardo vystoupila v Praze. Kapela se ostře vymezuje proti komunistickému režimu, a ve vlasti tak nesmí koncertovat.

Festival Jazz Goes to Town v H. Králové

V Hradci Králové začal festival Jazz Goes to Town, Jazz jde městem. Sledujete živé záběry přímo z místa. V divadelním studiu Beseda hraje kontrabasista Tomáš Liška a jeho Invisible World Q a mezinárodní kvintet indické houslové virtuosky Harpreet Bansal.

Divadelní hra o násilí a manipulaci

Sérii bezdůvodných aktů prožívá pražské divadlo Studio hrdinů. Novou hru o bezdůvodném násilí a manipulaci v současné společnosti napsal Ondřej Novotný.

Festival Das Filmfest

Festival DAS FILMFEST prozradil letošní program. Přehlídka německé, rakouské a švýcarské kinematografie začíná příští středu v Praze, potom pokračuje v Brně.

Osudový materiál sochaře Jana Zemánka

Tvoří darmošlapy a vagabundy. Poutníky, kteří se toulají krajem. On sám je „na cestě“ už sedmdesát let a s outsidery má společnou jen touhu po svobodě.

Nové album amerického zpěváka Becka

Nové album vydává americký zpěvák a skladatel Beck. Deska s názvem Colors bude k dostání od pátku. Podílel se na ní Greg Kurstin, který v minulosti spolupracoval třeba s Adele nebo s kapelou Foo Fighters.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2017
 L ST AD HD