10. červen 2017

Část: Do Moskvy zamíří historické poklady Hradu a církve

Obsah dílu

Čechovův Platonov dnes ve Slováckém divadle — Pražská muzejní noc — Nová hra Divadla Bratší Formanů — Premiéry na KVIFF — Český Pivovarov — Nový klip kapely Priessnitz — Soutěž ohňostrojů Ignes Brunensis — Skety ve Skandinávii — Do Moskvy zamíří historické poklady Hradu a církve — Autora nejen Rumcajse připomínají v Písku — Cena Pavla Kouteckého pro nejlepší dokument

Části dílu

00:39
Čechovův Platonov dnes ve Slováckém divadle
  Platonov. Zapomenuté a znovu objevené drama Antona Pavloviče Čechova. Jako poslední předprázdninovou premiéru ho dnes a zároveň i poprvé ve svojí historii uvádí Slovácké divadlo v Uherském Hradišti.
  02:29
  Pražská muzejní noc
   Pražská muzejní noc probíhá dnes v metropoli už po čtrnácté. Až do jedné hodiny po půlnoci budou mít galerie a muzea v hlavním městě otevřeno zdarma.
   06:12
   Nová hra Divadla Bratší Formanů
    Divadlo Bratří Formanů nastudovalo po deseti letech nové představení - Deadtown. Po úspěšném uvedení v Evropě ho poprvé představí i v Praze na smíchovské náplavce.
    07:10
    Premiéry na KVIFF
     Čtyři evropské premiéry ve světě oceňovaných snímků chystá letošní 52. karlovarský filmový festival - uvedeny budou v hlavním mimosoutěžním programu.
     08:28
     Český Pivovarov
      Ruský výtvarník žijící od začátku osmdesátých let v Praze má v hlavním městě novou výstavu. V pražské galerii Hunt Kastner se představuje Viktor Pivovarov.
      12:18
      Nový klip kapely Priessnitz
       Půl roku od vydání alba Beztíže přichází kapela Priessnitz s reedicí desky. I tentokrát se o grafický design postaralo duo Petr Babák a Matěj Hanauer.
       13:16
       Soutěž ohňostrojů Ignes Brunensis
        Třetí ohňostroj soutěže Ignis Brunensis odstartuje za necelé dvě hodiny nad potemnělou brněnskou přehradou. Už teď na festival proudí tisíce lidí – veřejné výhledové plochy jsou totiž pro diváky zdarma.
        15:04
        Skety ve Skandinávii
         Dvě světové soutěže a dvě druhá místa - tažení kapely Skety po Skandinávii skončilo úspěšně. Na severském klání - Tampere Vocal Music Festival získali stříbro.
         15:39
         Do Moskvy zamíří historické poklady Hradu a církve
          Kopie korunovačních klenotů a dalších zhruba sto uměleckých děl a památek by v listopadu mělo zamířit na výstavu do Moskvy. Tu by měl otevřít prezident Miloš Zeman v rámci návštěvy Ruska.
          16:12
          Autora nejen Rumcajse připomínají v Písku
           Písek si připomíná slavného rodáka Radka Pilaře. Před 50 lety namaloval pohádkové postavy Rumcajse, Manky a Cipíska. Na jeho dílo i život se zaměřila venkovní výstava na nábřeží Otavy.
           18:09
           Cena Pavla Kouteckého pro nejlepší dokument
            Cenu Pavla Kouteckého za nejlepší celovečerní dokument získává snímek 5 October. Režisér Martin Kollár v něm zaznamenal příběh muže, který se kvůli nádoru na obličeji rozhodl opustit rodinu a vydat na cestu.
            Přehrát celé video
            Stopáž18 minut
            Další díl
            11. červen 2017

            Přehled dílů

             

            Události v kultuře na sociálních sítích

            Napište nám