26. květen 2017

Obsah dílu

Mezinárodní festival pro děti a mláděž — Zlínský festival aktuálně — Racek v Divadlé v Dlouhé — Výstava na Klárově k výročí atentátu na Heydricha — Nové album kapely Linkin Park — Regina Rázlová jako Marlene Dietrichová — Velkoformátové malby Jahna Neugartena — Hradecká Pěna dní získala Cenu Grenouille — Tři siláci na silnici — Hudba a pohádka v Českém muzeu hudby

Části dílu

00:37
Mezinárodní festival pro děti a mláděž
  Ve Zlíně dnes začal 57. ročník Mezinárodního festivalu pro děti a mládež. Festival letos představí filmy z dvaašedesáti zemí, což je historický rekord.
  02:27
  Zlínský festival aktuálně
   Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
   04:09
   Racek v Divadlé v Dlouhé
    Racek doletěl do Divadla v Dlouhé, které uvádí Čechovovu hru v tandemu režijní dvojice SKUTR. Společně vytvořila inscenaci, která sází víc na vizuálně obrazové pojetí hry než na reálný příběh.
    06:03
    Výstava na Klárově k výročí atentátu na Heydricha
     Výročí atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha připomíná venkovní výstava u památníku druhého odboje na pražském Klárově. Představuje vojáky i civilisty, kteří se na akci s krycím názvem Anthropoid před 75 lety podíleli.
     06:51
     Nové album kapely Linkin Park
      Před sedmnácti lety vstoupili na scénu veleúspěšným albem Hybrid Theory, které otevřelo dveře rockové hudbě do 21. století. A patří dodnes k nejúspěšnějším debutům historie. Dnes je americká skupina Linkin Park zpět na scéně.
      09:10
      Regina Rázlová jako Marlene Dietrichová
       Schovaná před světem a možná i sama před sebou byla v závěru života slavná Marlene Dietrichová. O jejím komplikovaném vztahu s dcerou Mariou Rivou vypráví divadelní hra s názvem Miss Dietrich lituje.
       11:22
       Velkoformátové malby Jahna Neugartena
        Vrství na sebe jednobarevné olejové plochy, používá čisté pigmenty a místo štětce speciální špachtle. Vznikají tak obrazy, které jakoby se téměř chvěly. Své velkoformátové abstrakní malby vystavuje v pražské Galerii Pecka výtvarník Michal Jahn Neugarten.
        13:42
        Hradecká Pěna dní získala Cenu Grenouille
         Inscenace Pěna dní, kterou v královéhradeckém Klicperově divadle připravilo režijní duo SKUTR, má na svém kontě další úspěch. Získala Cenu Grenouille za nejvýraznější inscenaci frankofonní předlohy.
         14:03
         Tři siláci na silnici
          Tak se jmenuje poslední premiéra aktuální sezóny v plzeňském Divadle Alfa. Pohádkový, muzikálově laděný příběh napsal přímo pro loutkoherecký soubor západočeské metropole liberecký dramatik Vít Peřina.
          15:49
          Hudba a pohádka v Českém muzeu hudby
           Vodnickou říši, peklo i královský zámek ukáže nejen dětským návštěvníkům výstava Hudba a pohádka v Českém muzeu hudby. A připomene jim nejen oblíbené pohádkové postavy, ale i hudbu, která jejich příběhy doprovází.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           27. květen 2017

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám