Události v kultuře

15. duben 2017

18 minut

15. duben 2017

Obsah dílu

Hvězdné války slaví 40 let novou ukázkou — Bourání domu na rohu Václavského náměstí — Móda za socialismu ve Slovenské národní galerii — Nová deska původní sestavy Khoiby — Příliš hlučná samota jako loutkový film — Retrospektivy Věry Novákové a Pavla Brázdy — Génius - seriál o Albertu Einsteinovi — Jazzman Ben Williams v Česku — Lublinské skladiště

Části dílu

00:39
Hvězdné války slaví 40 let novou ukázkou
  Hvězdné války - Nová naděje - první snímek, kterým před čtyřiceti lety George Lucas odstartoval slávu vesmírné ságu si teď připomněli fanoušci. Společně s tvůrci a herci slavili v americkém Orlandu.
  04:00
  Bourání domu na rohu Václavského náměstí
   Dům na rohu pražského Václavského náměstí a Opletalovy ulice půjde k zemi. Mluvčí developera potvrdila, že firma získala po více než deseti letech potřebný výměr.
   04:21
   Móda za socialismu ve Slovenské národní galerii
    Slovenská národní galerie otevřela jedinečnou výstavu Ať šije! Věnuje se módním trendům v éře socialismu - od konfekce přes zakázkové modely až po domácí šití.
    06:50
    Nová deska původní sestavy Khoiby
     Khoiba se dala znovu dohromady v původní sestavě a připravuje novou desku. Upozorňuje na ni zatím prvním singlem Stoke The Fire. Téměř před deseti lety z kapely odešla zpěvačka Ema Brabcová.
     07:38
     Příliš hlučná samota jako loutkový film
      Příliš hlučnou samotu Bohumila Hrabala točí jako loutkový film a teď chce, aby snímek vznikal částečně i přímo v Praze. Americká režisérka Andersonová se proto poprvé přijela z Arizony do české metropole podívat.
      11:42
      Retrospektivy Věry Novákové a Pavla Brázdy
       Ve své tvorbě glosují každodenní skutečnost a obyčejný život dlouholetí outsideři české výtvarné scény a dnes jedni z nejuznávanějších tvůrců u nás - výtvarníci Věra Nováková a Pavel Brázda.
       13:56
       Génius - seriál o Albertu Einsteinovi
        Seriál o Albertu Einsteinovi už brzy v Česku. Diváky zavede do období obou světových válek, které autor teorie relativity zažil.
        14:40
        Jazzman Ben Williams v Česku
         Americká hvězda jazzového kontrabasu Ben Williams zavítá do Česka. S kapelou Sound Effect zahraje 7. června v Plzni. Bude to jeho jediný koncert u nás - zazní na něm taky písně z posledního alba skupiny Coming of Age.
         15:39
         Lublinské skladiště
          Německé malířka, tanečnice a konceptuální umělkyně Ulrike Grossarth v Ústí nad Labem představuje průřez svou uměleckou prací. Výtvarná díla a kompozice jsou výsledkem desetiletého výzkumu v polském Lublinu. V Domě umění budou vystaveny až do 26. května
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          16. duben 2017

          Přehled dílů

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám