12. duben 2017

Obsah dílu

Richard Deacon zve na Free Assembly — Křest knihy Zahradnictví — Veselá groteska podle Jáchyma Topola — Na jablečný štrůdl do Divadla loutek — Nejisté domovy — Tribeca Film Festival — Strach jíst duši v Redutě — Výtvarníci a swingová hudba — Dobrovolníci v Národním muzeu — Tajemství divadla Sklep

Části dílu

00:39
Richard Deacon zve na Free Assembly
  Britský výtvarník Richard Deacon, jeden z prvních laureátů prestižní Turnerovy ceny a držitel Řádu britského impéria zahájil výstavu v Praze. Zakladatel nové formy sochařství tvoří od sedmdesátých let z materiálů od dřeva, přes ocel až po syntetiku.
  02:36
  Křest knihy Zahradnictví
   Vychází kniha scenáristy Petra Jarchovského Zahradnictví, která je literární předlohou chystané stejnojmenné filmové trilogie režiséra Jana Hřebejka. Tvůrci a herci dnes v Praze publikaci slavnostně pokřtili.
   04:34
   Veselá groteska podle Jáchyma Topola
    Host ve studiu, spisovatel Jáchym Topol.
    08:46
    Na jablečný štrůdl do Divadla loutek
     V Ostravě vznikla hra vonící a chutnající po jablkách. Nová inscenace Divadla loutek s názvem Středa nám chutná využívá rozmanité loutkoherectví.
     10:43
     Nejisté domovy
      Skutečné příběhy z dětských domovů v podání těch, kteří si jimi prošli a kterým málokdy veřejnost dává prostor. To jsou dokumentární komiksy Nejisté domovy.
      12:20
      Tribeca Film Festival
       Za jeho vznikem stála snaha oživit kulturní život na dolním Manhattanu, paralyzovaném teroristickými útoky v září roku 2001. Dnes je filmový festival Tribeca, mezi jehož zakladatele patří herec Robert De Niro, vyhledávanou kulturní událostí.
       12:54
       Strach jíst duši v Redutě
        Strach jíst duši - to je název nové inscenace Divadla Reduta v Brně. Milostné setkání dvou odlišných světů a kultur divadlo odehraje v české premiéře.
        15:10
        Výtvarníci a swingová hudba
         To spojuje skupina Grafičanka. Vznikla v 70. letech a teď kapela složená výhradně z umělců zahraje znovu. Spolu se stejnojmennou výstavou tak oslaví 45. výročí svého vzniku.
         15:28
         Dobrovolníci v Národním muzeu
          Podílet se na chodu největší české muzejní instituce - to nabízí dobrovolnický program Národního muzea. Do projektu už se zapojilo dvě stě zájemců.
          17:18
          Tajemství divadla Sklep
           Manuál na záchranu světa nabízí dokument Tajemství divadla Sklep režisérky Olgy Dabrowské, který mapuje historii i současnost populárního divadelního souboru.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           13. duben 2017

           Přehled dílů

            

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám