3. březen 2017

Obsah dílu

Headlines — Pražský hrad podle Marie Terezie — Amadeus v kinech — Opravy vyhořelé chaty Libušín — Hanke: Rodinné balení — Cena Apollo pro Ondřeje Holého — Ceny Apollo — Ruské pohybové divadlo míří do Česka — Familie Flöz na scéně Jatka 78 — Premiéra filmu režiséra Terrence Malicka — Oratorium slavného tenoristy — Nominace Český lev: nejlepší film

Části dílu

00:15
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:33
  Pražský hrad podle Marie Terezie
   "Konečně mají Habsburkové na trůnu muže – tento muž je žena!“ prohlásil v roce 1741 pruský král Fridrich II. Výrok směřoval na adresu Marie Terezie, která po smrti svého otce Karla VI. usedla na Habsburský trůn.
   02:31
   Amadeus v kinech
    Osmi Oskary oceněný výpravný film Miloše Formana se na několik týdnů vrací do vybraných tuzemských kin. Amadea uvidí diváci v režisérské, o dvacet minut delší verzi.
    03:30
    Opravy vyhořelé chaty Libušín
     Právě dnes skončila veřejná sbírka na obnovu Libušína - historické chaty architekta Dušana Jurkoviče. Jsou to tři roky od chvíle, kdy požár zničil chloubu beskydských Pusteven.
     05:10
     Hanke: Rodinné balení
      Hned sedm fotografů z jedné rodiny nabízí výstava Rodinné balení. Její koncept vymyslel Jiří Hanke. Spolu s ním vystavuje jeho žena, dcera, dva vnuci a taky syn - Michael Hanke, který nedávno vyhrál druhou cenu na World Press Photo.
      06:50
      Cena Apollo pro Ondřeje Holého
       "Děkuju, že jsem byl zvolen. Ale i kdybych nebyl, tak všechno je v pořádku." Takto skromně přijal cenu Apollo hudebník Ondřej Holý alias DNÉ za své loňské album.
       07:39
       Ceny Apollo
        Host ve studiu: Pavel Kučera, organizátor Cen Apollo.
        11:09
        Ruské pohybové divadlo míří do Česka
         Soubor mužského pohybového divadla Teatr Plastičeskij uvedl v moskevské premiéře představení "Proč jsou květiny krásné?" Spoluautorem hudby je Čech Jaroslav Ejali Málek.
         13:09
         Familie Flöz na scéně Jatka 78
          Na scéně Jatka 78 až do neděle hostuje mezinárodní soubor Familie Flöz. V grotesce nazvané Hotel Paradiso vystupují herci v maskách a svůj výkon omezují na výraznou řeč těla.
          13:56
          Premiéra filmu režiséra Terrence Malicka
           Přesně za týden proběhne světová premiéra nového filmu režiséra a scenáristy Terrence Malicka Song To Song na americkém hudebním a filmovém festivalu South By Southwest v texaském Austinu.
           14:15
           Oratorium slavného tenoristy
            Příští týden bude mít v Praze světovou premiéru hudební oratorium Ecce homo - autorem je operní hvězda José Cura. Tenorista argentinského původu se představí jako sólista i jako skladatel a část vystoupení připravoval v Hradci Králové.
            16:04
            Nominace Český lev: nejlepší film
             Události v kultuře od poloviny února postupně představují nominace na Českého lva v jednotlivých kategoriích. Dnes - pouhý den před udílením těchto filmových cen - přichází na řadu ta nejsledovanější a nejdůležitější.
             Přehrát celé video
             Stopáž18 minut
             Další díl
             4. březen 2017

             Přehled dílů

              

             Události v kultuře na sociálních sítích

             Napište nám