Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Zneuctění Lukrécie v NDM

Legenda, která inspirovala světové malíře i spisovatele teď na jevišti Národního divadla moravskoslezského. Příběh zneuctěné Lukrécie napsal jako operu slavný britský skladatel Benjamin Britten.

Ivan Trojan a Hynek Čermák v rozhlasové hře

Hru plnou lží, která nese trochu posměšně název Pravda, připravuje stanice Českého rozhlasu Vltava. Autorem je francouzský dramatik Florian Zeller - jeho hry patří v současnosti k nejhranějším na světových scénách.

Rudé trenky nad Hradem

Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.

Reedice prvního alba Vladimíra Mišíka

Legendární album k životnímu jubileu. První deska Vladimíra Mišíka, která se v roce 1976 stala doslova hudební událostí, vychází k jeho sedmdesátým narozeninám. A to ve výpravné jubilejní edici jak na cd, tak jako klasická vinylová deska.

Ceny Inspireli pro mladé architekty

Tisícovka mladých architektů a designérů z 99 zemí světa se zapojila do soutěže Inspireli Awards 2016. Slavnostní ceremoniál proběhl v Pražské křižovatce, v den výročí úmrtí architekta Bořka Šípka.

Festival La Película

Host ve studiu - David Čeněk, dramaturg festivalu La Película.

Zvon Václav v kostele sv. Havla

Z rakouského Innsbrucku do pražského kostela svatého Havla byl převezen zvon Václav. Zasvěcený je svatému Václavovi, věnovaný ale prezidentu Havlovi. Lidé na něj přispívali ve veřejné sbírce pomocí takzvaných putovních zvonků.

Cena Klubu za starou Prahu pro Bílou věž Hradci Králové

Dominanta historického centra Hradce Králové, Bílá věž, získala Cenu Klubu za starou Prahu za nejlepší novou stavbu v historickém prostředí. Klub chce soutěží přispívat k dialogu mezi památkáři a architekty, jejichž úsilí jde občas proti sobě.

Mezinárodní festival nového cirkusu v Praze

Tento týden Praha představí Cirkopolis, mezinárodní festival nového cirkusu. Na jeho scéně každoročně vystoupí akrobati s moderním a osobitým pojetím vizuálního divadla, současného tance a hudby.

Výtvarné masky jako z Commedie dell'arte

Jak těžké je vyrobit si masku jako z italské Commedie dell'arte? To si vyzkoušeli návštěvníci vzdělávacího centra Galerie hlavního města Prahy.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2017
 L ST AD HD