Nahrávám video

14. únor 2017

Obsah dílu

Headlines — Zneuctění Lukrécie v NDM — Ivan Trojan a Hynek Čermák v rozhlasové hře — Rudé trenky nad Hradem — Reedice prvního alba Vladimíra Mišíka — Ceny Inspireli pro mladé architekty — Festival La Película — Zvon Václav v kostele sv. Havla — Cena Klubu za starou Prahu pro Bílou věž Hradci Králové — Mezinárodní festival nového cirkusu v Praze — Výtvarné masky jako z Commedie dell'arte

Části dílu

00:15
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:32
  Zneuctění Lukrécie v NDM
   Legenda, která inspirovala světové malíře i spisovatele teď na jevišti Národního divadla moravskoslezského. Příběh zneuctěné Lukrécie napsal jako operu slavný britský skladatel Benjamin Britten.
   02:37
   Ivan Trojan a Hynek Čermák v rozhlasové hře
    Hru plnou lží, která nese trochu posměšně název Pravda, připravuje stanice Českého rozhlasu Vltava. Autorem je francouzský dramatik Florian Zeller - jeho hry patří v současnosti k nejhranějším na světových scénách.
    04:37
    Rudé trenky nad Hradem
     Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
     06:37
     Reedice prvního alba Vladimíra Mišíka
      Legendární album k životnímu jubileu. První deska Vladimíra Mišíka, která se v roce 1976 stala doslova hudební událostí, vychází k jeho sedmdesátým narozeninám. A to ve výpravné jubilejní edici jak na cd, tak jako klasická vinylová deska.
      08:21
      Ceny Inspireli pro mladé architekty
       Tisícovka mladých architektů a designérů z 99 zemí světa se zapojila do soutěže Inspireli Awards 2016. Slavnostní ceremoniál proběhl v Pražské křižovatce, v den výročí úmrtí architekta Bořka Šípka.
       09:51
       Festival La Película
        Host ve studiu - David Čeněk, dramaturg festivalu La Película.
        13:21
        Zvon Václav v kostele sv. Havla
         Z rakouského Innsbrucku do pražského kostela svatého Havla byl převezen zvon Václav. Zasvěcený je svatému Václavovi, věnovaný ale prezidentu Havlovi. Lidé na něj přispívali ve veřejné sbírce pomocí takzvaných putovních zvonků.
         15:12
         Cena Klubu za starou Prahu pro Bílou věž Hradci Králové
          Dominanta historického centra Hradce Králové, Bílá věž, získala Cenu Klubu za starou Prahu za nejlepší novou stavbu v historickém prostředí. Klub chce soutěží přispívat k dialogu mezi památkáři a architekty, jejichž úsilí jde občas proti sobě.
          15:40
          Mezinárodní festival nového cirkusu v Praze
           Tento týden Praha představí Cirkopolis, mezinárodní festival nového cirkusu. Na jeho scéně každoročně vystoupí akrobati s moderním a osobitým pojetím vizuálního divadla, současného tance a hudby.
           17:20
           Výtvarné masky jako z Commedie dell'arte
            Jak těžké je vyrobit si masku jako z italské Commedie dell'arte? To si vyzkoušeli návštěvníci vzdělávacího centra Galerie hlavního města Prahy.
            Přehrát celé video
            Stopáž18 minut
            Další díl
            15. únor 2017

            Přehled dílů

             
            Stopáž13 minut

            24. září

            Program festivalu alternativní kultury — Festival Serial Killer — Na vratké palubě s Petrem Hruškou — Starověká Sparta v komiksu — Zemřela herečka Louise Fletcherová — Festival současné ilustrační tvorby

            24. 9. 2022 na ČT art
            Stopáž13 minut

            23. září

            Oslavy narozenin Marty Kubišové — Zemřela spisovatelka Hilary Mantelová — Začíná filmový festival Finále Plzeň — Film Boemo na festivalu v San Sebastianu

            23. 9. 2022 na ČT art
            Stopáž13 minut

            22. září

            Původní české drama Srpnové světlo — Cenu Jaroslava Seiferta získal Josef Kroutvor — Titul Architekt roku 2022 — Banger Adama Sedláka — Současná baletní tvorba v NdB — Krátké zprávy z kultury

            22. 9. 2022 na ČT art
            Stopáž13 minut

            21. září

            Ostravské Plato v budově bývalých jatek — Začíná 59. ročník festivalu Zlatá Praha — Noc literatury — Krátké zprávy z kultury — Multimediální instalace Skrz

            21. 9. 2022 na ČT art
            Stopáž13 minut

            20. září

            30 let divadla Continuo — Natáčení detektivního dramatu Úsvit — Začíná festival Serial Killer — Výzkumný projekt Umění – cesta do duše — Krátké zprávy z kultury — Otevření Semlerovy rezidence

            20. 9. 2022 na ČT art
            Stopáž13 minut

            19. září

            Finále Dvořákovy Prahy — Loučení s Alžbětou II. — Světová premiéra snímku Il Boemu — Festival v San Sebastianu — Krátké zprávy z kultury — Hra za 48 hodin — Literatura v parku — Filharmonie Brno zahájila sezonu.

            19. 9. 2022 na ČT art

            Události v kultuře na sociálních sítích

            Napište nám